کد خبر: ۴۰۶۸۹۹
۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
0
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: ۳۰ درصد بازار سرمایه مربوط به پتروشیمی‌ها و بالای ۴۵ درصد ارز صادرات غیر نفتی نیز مربوط به این بخش است.

۳۰ درصد بازار سرمایه در اختیار صنعت پتروشیمی است

احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: امسال ما ۸ درصد افزایش تولید در صنعت پتروشیمی داشته ایم در صادرات تقریبا به سال گذشته ۶۶۰ هزار تن ما به بورس کالا داده ایم.

او گفت: همچنین ما در سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی صادرات داشته ایم، پتروشیمی یک صنعت است که به عنوان لکوموتیو صنعت کشور محسوب می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با اشاره به نقش پتروشیمی‌ها در اقتصاد کشور، گفت: ۳۰ درصد بازار سرمایه مربوط به پتروشیمی‌ها و بالای ۴۵ درصد ارز صادرات غیر نفتی نیز مربوط به این بخش است. کاهش ارزآوری پتروشیمی‌ها به قیمت‌های جهانی ربط دارد، زمانی که قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند ارز نیز کاهش می‌یابد، اگر به ما فشار بیاورند و بگویند به بورس عرصه کنید میزان صادرات کاهش می‌یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: