مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛
کد خبر: ۴۰۶۹۵۵
۱۱ دی ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
نخجوانی از اعزام زائران ایرانی حج عمره از ۱۰ فرودگاه کشور به خانه خدا خبر داد و گفت: تمام فرودگاه‌های عامل در حج عمره در حالت آماده باش قرار دارند.

اعزام زائران ایرانی از ۱۰ فرودگاه کشور به بیت‌الله الحرام

رضا نخجوانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در نشست هم‌اندیشی مدیران کل فرودگاه‌های عامل حج عمره که روز شنبه با حضور معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت برگزار شد، گفت: فرودگاه‌های مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، ساری، یزد، بندرعباس، اهواز، کرمان و زاهدان و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بعد از ۹ سال وقفه در اعزام زائران حج عمره، امسال در خدمت مسافران سرزمین وحی خواهند بود.

او اعلام کرد عملیات حج عمره از ۱۳دی همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها افزود: تمامی مدیران فرودگاه‌های عامل برای تامین امنیت و بازرسی هرچه بهتر در فرودگاه‌ها به مانند همیشه با نیرو‌های نظامی و انتظامی همکاری کنند.

نخجوانی تصریح کرد: باتوجه به شرایط نامساعد جوی در فصل زمستان و احتمال تاخیر و لغو برخی پروازها، باید اطلاع‌رسانی هوشمندانه از سوی بخش‌های مرتبط از جمله شرکت‌های هواپیمایی داشته باشیم تا شاهد ازدحام جمعیت در سالن‌های فرودگاهی نباشیم.

اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر در عملیات حج عمره امسال

معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۶۲ هزار زائر در عملیات حج عمره امسال به سرزمین وحی مشرف می‌شوند، گفت: امسال، شاهد اعزام چهار پرواز روزانه با ظرفیت هزار تا هزار و ۱۰۰ نفر خواهیم بود.

غلامرضا رضایی ضمن قدردانی از عملکرد جهادی و موفق فرودگاه‌های کشور در عملیات حج تمتع و اربعین گفت: امیدواریم به مانند دو عملیات موفق قبلی در حج تمتع و اربعین شاهد خدمتگزاری خادمان و رضایت حداکثری مردم باشیم.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با اشاره به بسته اول عملیات اعزام زائران حج عمره به سرزمین وحی گفت: این بسته درحالی از ۱۳ دی آغاز می‌شود که در طول این عملیات ۶۲ هزار زائر به کشور عربستان اعزام می‌شوند. این در حالی است که افزایش تعداد پرواز و فرودگاه‌های معین در ادامه عملیات حج عمره دور از ذهن نیست.

موکب‌های پذیرایی در اربعین اقدام مثبتی بود که می‌تواند مستمر باشد

معاون سپاه حفاظت هواپیمایی کشوری در ادامه این نشست ضمن اشاره به اقدامات مثبت عملیات اربعین گفت: اقداماتی، چون برگزاری جلسات متعدد، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها، بدرقه در خور شان زائران و نیز برپایی موکب‌های پذیرایی مناسب در فرودگاه‌ها در ایام عملیات اربعین موجب رضایت مردم بود و این قابلیت وجود دارد که در عملیات حج عمره نیز شاهد این قبیل اقدامات باشیم.

سرهنگ سلمانی پور افزود: برای کنترل بهتر جمعیت در فرودگاه‌ها باید اطلاع رسانی به صورت دقیق انجام شود تا مردم از آخرین وضعیت برنامه پروازی و تغییرات آن مطلع شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: