February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۱۲۳
۱۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
0
بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی صادرات صنعت فرش و ریسندگی را به عنوان یک صنعت اشتغالزا و ارزآور در اولویت کاری خود قرار داده است.

تامین مالی بانک توسعه صادرات برای صنایع ارزآور و اشتغالزا

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، این بانک با تامین مالی طرح توسعه خط تولید واحد‌های صنعتی از جمله واحد ریسندگی گلرنگ فرش بیدگل در اصفهان به میزان ۱۰۰۰ میلیارد ریال از محل منابع بانک، علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم برای حدود ۱۰۰۰ نفر، زمینه را برای افزایش صادرات این شرکت فراهم کرده است.

این گزارش می‌افزاید: طرح مذکور در راستای تکمیل بخشی از زنجیره ارزش و تولید شرکت با همکاری بانک توسعه صادرات ایران به اجرا درآمده و نقش بسزایی در کاهش واردات، قیمت تمام شده محصولات تولیدی و حضور موثر در بازار‌های جهانی دارد.

صنعت ریسندگی و بافندگی و تولید فرش از صنایع بومی ارزآور ایران است که با حمایت‌های بانک توسعه صادرات ایران، می‌تواند ارزآوری فعلی این صنعت را به ۱۰ برابر ظرفیت امروز ارتقا دهد.

در ادامه حمایت مالی بانک توسعه صادرات ایران از تولیدکنندگان صادرات محور، این بانک در تامین مالی طرح توسعه واحد‌های بافندگی گروه فرش ماشینی فرهی و آقای فرش (شرکت­های اطلس ریس و فرخ سپهرکاشان) مشارکت و با پرداخت بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کرده­است.

لازم به ذکر است، با به بهره برداری رسیدن از این طرح ها، علاوه بر تکمیل سبد محصولات تولیدی شرکت، با تولید فرش ماشینی پشمی و ۱۵۰۰ شانه، این صنعت توان رقابتی بیشتری در بازار‌های داخلی و خارجی پیدا کرده که نتیجه آن ارزآوری حداقل ۴ میلیون دلاری در سال برای کشور است.

طرح توسعه واحد بافندگی شرکت‌های قالی شاهکار صفویه، فرش نگین مشهد، نساجی آسایش کاشان، فرش تندیس راوند کاشان و مهرگان بافت پاسارگاد با دریافت بیش از ۱۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از دیگر طرح‌های تامین مالی شده بانک توسعه صادرات ایران در حوزه فرش ماشینی و ریسندگی به شمار می‌روند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: