February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۱۸۶
۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
0
پرتفوی بیمه آسیا در پایان پاییز ۱۴۰۲ به رقم ۲۰ هزار و ۳۹۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به ۹ ماه نخست سال گذشته نشان از رشد ۵۲ درصدی دارد. به این ترتیب این بیمه‌گر با سرمایه ثبت شده ۳۱ هزار میلیارد ریالی به جایگاه دوم از حیث میزان فروش بیمه در بین شرکت‌های بیمه‌گر غیردولتی برگشت و انتظار می‌رود که درآمد آسیا در پایان سال با رکورد تازه مواجه شود.

درآمد ۲۰٫۴ هزار میلیاردی بیمه آسیا در آخر پاییز۱۴۰۲

شرکت بیمه آسیا در سال گذشته از محل صدور بیمه به درآمدی بالغ بر ۱۹۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد و ۳۳۷ میلیارد ریال رسیده بود و در ۹ ماهه نخست امسال از این رقم عبور کرد و به نظر می‌رسد تا رسیدن به بودجه پیش‌بینی شده یعنی میزان درآمد از محل فروش بیمه‌نامه به میزان ۳۴۴ هزار میلیارد ریال تا پایان امسال با مشکلی مواجه نخواهد شد.

این شرکت بیمه می‌گوید: با توجه ویژه به روند افزایشی حق بیمه در سال‌های اخیر و آینده، جهت استفاده بهینه و کارآمد از منابع و ذخایر مالی برنامه‌ریزی کرده و افزایش تولید از طریق حفظ بیمه‌گذاران فعلی و جذب بیمه‌گذاران جدید، دستیابی به ترکیب پرتفوی مناسب، طراحی و استفاده از روش‌های نوین در صدور بیمه‌نامه‌ها، افزایش فروش بیمه‌نامه ترکیبی، افزایش سهم بازار، افزایش سهم بیمه‌نامه‌های زندگی و افزایش سهم بیمه‌نامه‌های خرد را هدف‌گذاری کرده است.

رشد فروش بیمه آسیا و سرعت و دقت در پرداخت خسارت‌ها با توجه به بروز آتش‌سوزی بیمه‌گذاران بزرگ طرف قرارداد، باعث شده تا روند اعتماد و سطح اطمینان نسبت به این بیمه‌گر در ایفای تعهدات‌اش بهبود یابد. رشد فروش این شرکت در ۹ ماهه اخیر یک نشانه آشکار از حسن اعتماد بیمه‌گذاران بزرگ به بیمه آسیاست.

فروش آسیا در آخرین ماه پاییز

بیمه آسیا در آذرماه سال جاری موفق شده تا فروش خود را با ۷۲ درصد افزایش نسبت به آذر سال گذشته به رقم ۲۸ هزار و ۲۰۱ میلیارد و ۷۴۵ میلیون ریال برساند. میزان خسارت پرداخت شده و ایفای تعهدات شرکت نسبت به بیمه‌گذاران بالغ بر ۱۵ هزار و ۵۹۴ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال بوده است.
نتیجه اینکه شرکت یادشده در آذرماه امسال تراز مثبت ۸۱ درصدی را ثبت کرده است.

کارنامه ۹ ماهه بیمه آسیا

بررسی‌های دنیای بیمه نشان می‌دهد که میزان درآمد شرکت بیمه آسیا از محل فروش بیمه‌نامه در ۹ ماه ابتدایی سال جاری به رقم ۲۰۳ هزار و ۵۹۵ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد ۵۲ درصدی مواجه شده است. این شرکت در همین بازه زمانی بالغ بر ۱۱۹ هزار و ۱۷۱ میلیارد و ۴۸۹ میلیون ریال خسارت پرداخت کرده که نتیجه آن ثبت تراز تجمیعی ۷۱ درصدی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها