کد خبر: ۴۰۷۳۲۵
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
0
کرم‌های (کاترپیلار) نیش‌دار تنها چند هفته پس از انتشار ساس‌ها در پایتخت فرانسه به یک مشکل بزرگ برای پاریس تبدیل شده است.

پس از ساس‌ها کرم‌های گزنده به جان پاریس افتادند

کرم‌های پیله دار کاج به‌دلیل دمای غیرعادی ملایم در پاریس، به‌صورت گروهی هستند و سه ماه زودتر از حد معمول وارد پاریس شده‌اند. بر اساس گزارش‌ها، بخش‌هایی از شهر هدف حمله این حشرات قرار گرفته است. طول این کرم‌ها به ۴ سانتی متر می‌رسد، به صورت گروهی زندگی می‌کنند و در درختان کاج و بلوط پیله می‌بافند.

این حشرات نیش نمی‌زنند، اما موهایشان مانند سوزن‌های میکروسکوپی یا زوبین است که از بدنشان جدا می‌شود. مو حاوی پروتئین سمی است که می‌تواند باعث ایجاد تاول روی پوست شود. همچنین می‌تواند واکنش‌های آلرژیک زیادی در بزرگسالان ایجاد کند و همچنین می‌تواند برای حیوانات خانگی کشنده باشد. در سال ۲۰۲۲، این کرم‌ها توسط فرانسه به عنوان عامل مضر برای سلامت انسان معرفی شدند.

به گزارش هندوستان تایمز، یک صاحب خانه در بخش شمالی ایولین گفت که او مجبور شد درختی را که ۲۰ سال پیش کاشته بود پس از یافتن کاترپیلار در آن قطع کند.

آژانس بهداشت و ایمنی فرانسه گفت که این زمانی اتفاق می‌افتد که آن‌ها احساس خطر کنند و یا با باد به پرواز درآیند.

پیشتر گسترش ساس به معظلی جدی در فرانسه مبدل شده بود و دولت این کشور را وادار به تشکیل جلسات اضطراری برای مقابله با آن کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: