کد خبر: ۴۰۷۳۴۸
۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
0
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران در مجمع پایش عملکرد ۹ ماهه شعب بانک توسعه صادرات ایران سیاست گذاری های این بانک را در حوزه منابع، مصارف و بانکداری شرکتی تشریح کرد.

سیاست های اعتباری بانک توسعه صادرات ایران تبیین شد

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، رضا ساعدی فر در این نشست که با حضور مدیرعامل، هیات مدیره و روسای شعب بانک تشکیل شد، اهم سیاست‌های اعتباری بانک را بر شمرد و گفت: جذب منابع کم هزینه و افزایش درآمد بانک بطور جدی مبنای تصمیم‌گیری در تمامی فعالیت‌های شعب و ستاد است.

وی با تاکید بر اهمیت پیگیری و وصول مطالبات توسط کلیه ارکان اعتباری بانک، اظهار داشت: ارائه تسهیلات و خدمات به مشتریان با رویکرد اولویت دهی به تأمین مالی مشتریان صادراتی و شرکت­های دانش بنیان و همچنین نظارت بر مصرف صحیح منابع بانک در فعالیت‌های تولیدی و صادراتی مشتریان با تمرکز بر هزینه کرد تسهیلات از محل حساب­های مشتری نزد بانک در دستور کار بانک قرار دارد.
ساعدی فر با اشاره به محدودیت منابع بانک جهت پرداخت تسهیلات گفت:، ارکان اعتباری شعب در زمان اخذ درخواست‌های تامین مالی مشتریان می‌توانند نسبت به هدایت بخشی از نیاز متقاضیان به سمت تامین مالی از طریق بازار سرمایه از جمله تامین مالی جمعی (Crowdfunding) و انتشار اوراق مالی اسلامی اقدام کنند.

معاون اعتبارات، ضمن تاکید بر لزوم تناسب گردش حساب‌های مشتریان با تسهیلات و خدمات دریافتی از بانک، اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع بانک، گفت: حداکثر مبلغ تسهیلات ریالی قابل پرداخت معادل پنج برابر میانگین وزنی حساب­های مشتری برای خرید دین اعتباراسنادی ریالی وخرید دین اسناد تجاری (چک) معتبر با سررسید حداکثر ششماهه و ۴ برابر میانگین وزنی حساب­های مشتری برای سایر تسهیلات پرداختی در نظر گرفته شده است.

معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران در ادامه این نشست به تشریح سیاست‌های تعیین شده در کمیته ویژه نظارت بر نحوه مصرف تسهیلات کلان پرداخت و گفت: در راستای نظارت بر نحوه اجرای مصوبات صادره در ارکان اعتباری بانک، شعب موظفند در فواصل زمانی سه ماهانه (فصلی) گزارشات نظارتی درخصوص نحوه نظارت بر مصرف تسهیلات و تعهدات کلان را به معاونت اعتبارات ارسال کنند.

زیرساخت‌های لازم برای توسعه بانکداری شرکتی در بانک توسعه صادرات ایران
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران با اعلام اینکه انعقاد تفاهم نامه با شرکت‌ها و هلدینگ‌های بزرگ که دارای فروش بیش از ۵ هزار میلیارد تومان هستند در دستور کار است، گفت: طرح ۸ الماس بانک به شرکت‌ها و هلدینگ‌های مدنظر در راستای توسعه بانکداری شرکتی ارایه شده که شامل پرداخت و تخصیص تسهیلات ارزی، حد خرید دین، مرابحه واردات کالا، سرمایه درگردش ریالی، سقف انواع ضمانتنامه، انتشار اوراق، سقف تعهد ارائه برگ سبز گمرکی و گشایش اعتبارات اسنادی داخلی ریالی می‌شود.

انتظارات از شعب بانک توسعه صادرات ایران
ساعدی فر با اشاره به اینکه با آغاز سیاست‌های اعتباری جدید بانک، لزوم جدیت در عملکرد شعب بیش از گذشته احساس می‌شود گفت: شعب موظفند در بازه زمانی یک ماهه به مصوبات ارسالی از سوی کارگروه‌های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید پاسخ داده و قرارداد‌های تسهیلاتی را مطابق نظرات مدیریت محترم امور حقوقی تکمیل کنند.

وی یاداور شد: شعب مکلفند ضمن برگزاری منظم جلسات کمیته وصول مطالبات خود، مصوبات پیشنهادی کمیته‌های مذکور را براساس دستورالعمل وصول مطالبات تنظیم کرده و با ایجاد زمینه مناسب برای وصول مطالبات، راهکار‌های متنوع به مشتریان ارایه دهند.
معاون اعتبارات بانک توسعه صادرات ایران ابراز امیدواری کرد بانک با همفکری و هم­افزایی شعب وارکان اعتباری بانک در مسیر اجرای سیاست‌های جدید اعتباری موفق عمل کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: