February 2024 27 / سه‌شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۳۸۱
۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
0
نخستین شرکت خصوصی آمریکایی، آماده پرتاب فرودگر پرگرین به سطح کره ماه است.

نخستین شرکت خصوصی آمریکایی آماده پرتاب کاوشگر به ماه شد

به نقل از‌ای بی سی، نخستین شرکت خصوصی آمریکایی، آماده پرتاب فرودگر پرگرین به سطح کره ماه است و حالا چند ساعت مانده به ماموریت مهم این شرکت به کره ماه که می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

جان تورنتون، مدیر عامل شرکت آستروبوتیک گفت: ۵۰ سال پس از آنکه قدم بر کره ماه گذاشتیم، ناسا با تامین بودجه اپراتور‌های تجاری برای ماموریت‌های پیشرفته بازگشت به ماه، یک جهش بزرگ دیگر برای بشریت برداشت. فرودگر ماه پرگرین که توسط شرکت آستروبوتیک ساخته شده است آماده نخستین پرتاب موشک ولکان یو ال‌ای (ULA (از مرکز فضایی کندی است. اما فرود آمدن روی ماه دشوار است.

مدیر عامل شرکت آستروبوتیک گفت: از ما به عنوان یک شرکت خواستند یک پرتابگر بخریم و فرودگری بسازیم که بتواند محموله اش که در این مورد محموله علمی است را به سطح کره ماه ببرد. ۲۰۲۴ سال فرودآمدن به کره ماه با کمک پنج فضاپیمای آمریکا و دست کم یک فرودگر ژاپنی است که به سمت قطب جنوب ماه می‌روند.

به گفته جان تورنتون ماه ربع میلیون مایل دور از زمین و در خلاء است. ما وسیله‌ای را کنترل می‌کنیم که نمی‌توان برای هدایت آن از روی زمین از فرمان استفاده کرد.

جان تورنتون، مدیر عامل شرکت آستروبوتیک گفت: پیش از آن که ناسا بتواند آرتیمیس ۳ را روی قطب جنوب کره ماه فرود آورد این ماموریت‌ها که در شرایط سخت انجام می‌شوند بسیار مهم هستند. فرودگر ماه پرگرین قبل از فوریه بر ماه فرود نخواهد آمد و با شرکت اینتوئتیو مشینز که بعد از پرگرین فرودگر خود را پرتاب می‌کند رقابت دوستانه دارد و امیدوار است تنها یک روز زودتر بر کره ماه فرود آید. واقعا یک رقابت فضایی است. پرگرین احتمالا اواخر فوریه روی ماه فرود آید و مجموعه‌ای از آزمایش‌های علمی را به ماه می‌برد و بنابراین بسیار بیشتر (از ماه) خواهیم دانست چرا که هدف تبدیل کره ماه به پایگاهی برای رسیدن به بقیه جهان هستی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها