کد خبر: ۴۰۷۴۹۱
۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
0
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۱۱۰ هزارتن تخم‌مرغ صادر شده که این میزان دو برابر کل صادرات سال گذشته است.

صادرات تخم مرغ دو برابر افزایش یافت

ناصر نبی‌پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۸ هزارتومان است که کماکان کمتر از قیمت تمام شده عرضه می‌شود.

او قیمت منطقی هرکیلو تخم مرغ را ۵۶ هزارتومان اعلام کرد و افزود: علی رغم پیگیری‌های مکرر مبنی بر اصلاح قیمت تخم مرغ، اما هنوز این موضوع به جایی نرسیده است. ناگفته نماند از ابتدای فروردین تاکنون متوسط قیمت هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۲ هزار و ۱۶۰ تومان بوده، درحالیکه نرخ مصوب ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان است.

نبی پور ادامه داد: بنابر آمار روزانه ۳ هزار و ۶۰۰ تا ۳ هزار و ۷۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می‌شود که این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران با بیان اینکه پتانسیل تولید یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزارتن تخم مرغ با زیرساخت‌های فعلی وجود دارد، افزود: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با ۱۰۰ هزارتن افزایش نسبت به سال قبل به یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن برسد و همواره برای سال آینده به بالای این رقم برحسب برنامه ریزی‌ها خواهد رسید.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۱۱۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده که این میزان ۲ برابر مدت مشابه سال قبل است.

نبی پور گفت: با توجه به پتانسیل تولید تخم مرغ توان صادرات تا ۲۵۰ هزارتن در کشور وجود دارد و امسال در صورت صدور مجوز، توان و امکان صادرات تا ۱۵۰ هزارتن وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: