کد خبر: ۴۰۷۵۵۴
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
0
مشاور رئیس رگولاتوری کشور درباره نحوه فعالسازی بسته اینترنت هدیه ۵ گیگابایتی دولت، توضیحاتی ارائه داد.

اینترنت هدیه دولت برای کسانی که بسته دارند فعال می‌شود؟

اوایل دی ماه سال جاری از آنجا که بحث افزایش تعرفه اینترنت موبایل بالا گرفته بود، وزیر ارتباطات وعده داد که در صورت تغییر تعرفه‌ها، پس از چند روز پیامکی مبنی بر اینترنت هدیه دولت، برای مردم ارسال می‌شود.

درباره فعالسازی بسته اینترنت هدیه دولت، که حجم آن ۵ گیگ و مدت زمان اعتبار آن تا ۱۴ فروردین اعلام شد، سوالاتی وجود داشت و یکی از آن‌ها این بود که کاربران دارای بسته‌های فعلی و رزرو اینترنت چه زمانی می‌توانند از اینترنت هدیه استفاده کنند و آیا این بسته برایشان فعال می‌شود.

با توجه به همین موضوع، خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، پیگیر این پرسش شد علی پژوهش، مشاور رئیس و راهبر روابط عمومی رگولاتوری در پاسخ گفت: بسته هدیه ۵گیگابایت دولت بلافاصله پس از ارسال لیست متقاضیان از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به اپراتور‌های همراه، به صورت خودکار توسط اپراتور‌ها برای کاربران فعال می‌شود و نیازی به زدن کد فعالسازی یا ارسال درخواست مجدد فعالسازی توسط کاربران نیست.

او ادامه داد: چنانچه کاربران در زمان فعالسازی بسته هدیه، بسته اینترنت فعال دیگری داشته باشند، بسته‌ای که دارند بدون تغییر به صورت فعال باقی می‌ماند و تاریخ انقضای بسته‌های فعال هر کاربر است که تعیین می‌کند اولویت مصرف با کدام بسته است. یعنی هر بسته‌ای که از نظر زمانی تاریخ انقضای زودتری دارد ابتدا از حجم آن مصرف می‌شود و پس از اتمام آن بسته، از حجم دیگری مصرف می‌شود.

پژوهش تاکید کرد: لذا با توجه به اینکه بسته هدیه دولت تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ تاریخ انقضا دارد، کاربرانی که امروز بسته فعال مثلا ماهانه داشته باشند ابتدا از حجم بسته ماهانه آن‌ها کسر می‌شود و پس از اتمام آن، تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ فرصت استفاده از حجم هدیه ۵گیگابایت را دارند.

مشاور رئیس روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: این قانون تجاری کاملا بر اساس منافع کاربران لحاظ شده است تا بتوانند حداکثر استفاده را از بسته‌های خود در زمان دوره اعتبار بسته بکنند.

همچنین یکی از اپراتور‌های تلفن همراه در این باره توضیح داد: این بستهٔ هدیهٔ دولت، از نظر اولویت مصرف، مانند بستهٔ عادی در نظر گرفته می‌شود. یعنی اول بسته‌های هدیه کاربر، مصرف می‌شود و بعد هم بینِ بستهٔ دولت و بسته‌های خریداری شده توسط خودِ مشترک، بسته‌ای که تاریخ انقضای آن زودتر است ابتدا مصرف می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: