کد خبر: ۴۰۷۵۶۱
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵
0
معاون وزیر صمت گفت: ایمیدرو طرح‌های بزرگی را برای تولید برق، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان اجرایی کرده که به تدریج به بهره برداری می‌رسند.

انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به زودی اجرایی می‌شود

محمدرضا موثقی نیا در نشست خبری گفت: مشکلات شرکت‌های سنگ آهن بخش خصوصی و ایمیدرو مشترک است و باید با بهره گیری از ظرفیت‌های دو بخش، نسبت به رفع مشکلات فرآروی آن، اقدامات مناسبی انجام داد.

وی افزود: تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو این است که تا حد امکان، تمرکز خود را بر رفع مشکلات بخش خصوصی بگذارد و این بخش، اقدام به توسعه ظرفیت‌ها کند

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در حال حاضر، زنجیره صنعت فولاد نامتوازن است، تصریح کرد: انجمن سنگ آهن می‌تواند با ورود به موضوع تامین سنگ آهن در حوزه معادن عمیق یا معادن فراسرزمینی، کمک کند تا ضمن افزایش ذخایر موجود، آینده زنجیره صنعت فولاد تضمین یابد.

موثقی نیا با اشاره به اقدامات ایمیدرو برای تامین آب و برق شرکت‌های فولادی گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در زنجیره صنعت فولاد، برای تامین زیرساخت‌ها باید خودمان اقدام کنیم.

وی افزود: این سازمان با همکاری شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، طرح‌های بزرگی را برای تولید برق، انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان اجرایی کرده که به تدریج به بهره برداری می‌رسند.

در ادامه مهرداد اکبریان، رئیس انجمن سنگ آهن ایران در این جلسه با بیان اینکه همواره تلاش کرده ایم بازوی مشورتی دولت در مسائل پیش روی معدنکاران باشیم، گفت: در کنار وظایف انجمن، آماده همکاری با ایمیدرو در زمینه‌های مختلف برای توسعه بخش معدن هستیم.

وی ادامه داد: بخش قابل توجه توسعه بخش معدن و صنایع معدنی در سال‌های گذشته، ناشی از صادرات سنگ آهن بوده است.

سعید عسکری زاده، دبیر انجمن سنگ آهن ایران در این جلسه با اشاره به موضوع حقوق دولتی و عوارض صادراتی سنگ آهن و مشکلات حاصل شده برای معدنکاران، بیان داشت: در صورت متعادل شدن قیمت گذاری در بخش سنگ آهن، همه واحد‌های بخش خصوصی را وارد بورس می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: