کد خبر: ۴۰۷۶۱۰
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۰
0
مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلا گفت: اوراق مرابحه ارزی کمک‌کننده تامین مالی ارزی است و اوراق قبلی توانست بخشی از ارز‌هایی که در چرخه اقتصادی کشور نبود را به این چرخه وارد کند.

کمک به تامین مالی ارزی پروژه‌ها با اوراق مرابحه

علی سعیدی مدیر عامل مرکز ارز و طلای ایران گفت: اوراق مرابحه ارزی مربوط به بید بلند دارای دو قسمت بود که بخش اول آن انجام شده و قسمت دوم آن در طول دو الی سه هفته آینده برحسب نیاز ناشر انجام خواهد شد.

این مقام‌مسئول در ادامه اظهار کرد: برای پروژه‌های دیگر هم درخواست‌هایی را داشته‌ایم و کار‌های اولیه آن‌ها در حال انجام است بعد از تکمیل مستندات، موارد به سمت بانک مرکزی می‌رود به محض برگزاری کمیسیون ارزی و ابلاغ آن برنامه انتشار (عرضه) را خواهیم داشت.

او افزود: در کل پروژه‌های ما نیاز‌های ارزی و ریالی دارد طبیعتا برای رفع نیاز‌های ریالی مسیر‌های مختلفی همچون تسهیلات بانکی، اوراق ریالی و انتشار آن در بازار سرمایه طراحی شده است، اما برای تامین بخش ارزی محدودیت‌هایی در بخش عرضه منظور سامانه نیما است وجود دارد. این ابزار یعنی اوراق مرابحه ارزی می‌تواند برای تامین مالی ارزی کمک کننده باشد. اوراق قبلی توانست بخشی از ارز‌هایی که در چرخه اقتصادی کشور نبود را به این چرخه وارد کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: