کد خبر: ۴۰۷۶۱۱
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
0
معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها، ۶ واحد جدید نیروگاهی تا قبل از پیک تابستان سال آینده در نیروگاه قدیمی طرشت وارد مدار می‌شوند.

افتتاح واحد‌های جدید نیروگاه طرشت برای پیک تابستان ۱۴۰۳

محمد رمضانی معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی گفت: نیروگاه طرشت با برخورداری از چهار واحد بخار آلستوم با ظرفیت اسمی ۵۰ مگاوات و سیستم خنک‌کن برج‌تر در دهه ۳۰ شمسی برای تامین برق تهران در احداث شده است.

او ادامه داد: با توجه به قدمت بالا، راندمان پایین واحد‌های بخار قدیمی که حدود ۲۰ درصد است و همینطور حجم بالای آب مصرفی که بالغ بر ۳ هزار مترمکعب در روز است، جایگزینی ۱۴ واحد موتور گازسوز با ظرفیت اسمی هر واحد ۴.۳ مگاوات با راندمان ۴۵ درصد و بازنشسته کردن واحد‌های فعلی در دستور کار شرکت برق حرارتی قرار گرفته است.

رمضانی با اشاره به اینکه ظرفیت واحد‌های جدید مجموعا بیش از ۶۰ مگاوات خواهد بود، عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته ۶ واحد جدید این نیروگاه تا قبل از پیک تابستان سال آینده به مرور وارد مدار خواهند شد.

رمضانی با بیان اینکه ایستگاه گاز و ترانس‌ها وارد سایت پروژه شده و عملیات ساختمانی در حال انجام است، ادامه داد: پس از عبور از پیک تابستان سال آینده، عملیات مربوط به جانمایی و نصب هشت واحد جدید این نیروگاه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او بازنشسته کردن نیروگاه‌های قدیمی و نوسازی واحد‌های تولید برق حرارتی را یکی از اهداف شرکت برق حرارتی دانست و گفت: اجرای این مهم یک گام اثربخش در راستای جمع‌آوری واحد‌های قدیمی و انجام نوسازی در نیروگاه‌های فرسوده کشور است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: