February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۶۹۸
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
0
رئیس صندوق توسعه ملی گفت: منابعی که صندوق توسعه ملی در اختیار دارد به شکل تسهیلات است و باید بازگردانده شود.

مطالبات صندوق توسعه ملی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است

مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی کشور گفت: تمامی منابعی که صندوق توسعه ملی در اختیار دولت‌ها قرار داده است به شکل تسهیلات است و باید طبق دستوری که از سوی دفتر مقام معظم رهبری ارائه شده بازگردانده شود.

به گفته وی ممکن است منابعی که در اختیار دولت‌ها قرار گرفته در بودجه جاری و یا عمرانی مصرف شود، ولی تمامی آن‌ها به صندوق طلبکار هستند و باید این منابع بازگردانده شود.

وی افزود: صندوق توسعه ملی پیگیری بسیاری انجام داد تا این بند در برنامه هفتم قرار گیرد که ما از دولت‌ها طلبکار هستیم و باید از منابع نفتی برداشت کنیم.

غضنفری اظهار کرد: حجم مطالبات صندوق توسعه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است و فرامینی که از سوی دفتر رهبری ابلاغ شده برای تسهیلاتی که دریافت کردند برخی از اوقات برای دولت این شفافیت را نداشته که باز گردانده شود، اما این قطعیت وجود دارد که این منابع تسهیلات است و باید بازگردانده شود.

رئیس صندوق توسعه ملی اظهار کرد: ما همواره با برخی از دستگاه‌ها از جمله با سازمان برنامه و بودجه این مشکل را داریم که مطالبات ما را ارزی ثبت نمی‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها