کد خبر: ۴۰۷۷۱۰
۲۹ دی ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
0
رئیس پلیس پیشگیری گفت: بیش از ۹۰ درصد قانون‌مدار و سالم هستند و بخش اندکی هستند که در جامعه بی‌نظمی ایجاد می‌کنند.

۹۰درصد مردم قانون‌مدار و سالم هستند

سردار علی مؤیدی خرم‌آبادی؛ رئیس پلیس پیشگیری فراجا گفت: پلیس پیشگیری باید با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌ها رویکردش را عوض کند، امروز جامعه ما، مردمی فرهیخته، اصیل و آگاه دارد.

او افزود: اگر بخواهیم در جامعه ایفای نقش کنیم باید به علم جامعه‌شناسی مراجعه کنیم؛ این علم می‌گوید که جامعه دارای دو مؤلفه نظم و تحول اجتماعی است.

خرم‌آبادی گفت: ما معتقدیم با به‌کارگیری تمام قابلیت‌هایی که در جامعه وجود دارد و با استفاده از ابزار‌های فناورانه بتوانیم یک گفتمان اجتماعی با رویکرد پیشگیری ایجاد کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری فراجا بیان کرد: باید تغییری در مواجهه با مردم و نحوه برخورد با افرادی که به کلانتری‌ها مراجعه می‌کنند، ایجاد کنیم و باید نگاه اجتماعی داشته باشیم. مردم نباید از رفتار پلیس نابهنجاری ببینند و مردم در مواجهه با پلیس باید حس کنند این پلیس فهم اجتماعی دارد.

او تأکید کرد: گفتمان پلیس خدمتگزار باید در لحظه تغییر کند و به‌تبعیت از اجتماع و جامعه باشد، در جایی که نیاز است مقتدر و در جایی که نیاز است با رأفت و مهربانی عمل کند.

مؤیدی گفت: بیش از ۹۰ درصد قانون‌مدار و سالم هستند و بخش اندکی هستند که در جامعه بی‌نظمی ایجاد می‌کنند، برای همین نباید به مردم بدبین باشیم و با آن‌ها خشن برخورد کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری ابراز کرد: بانک اطلاعاتی بیماران آلزایمری و اوتیسمی در اختیار پلیس قرار گرفته است تا هنگامی که این افراد به مقر‌های پلیس مراجعه کردند پلیس از وضعیت آنان آگاه شود و متناسب با حال و احوال و وضعیت آن افراد با آنان برخورد کند.

او بیان کرد: این دسترسی به حرکات پیشگیرانه پلیس کمک می‌کند چراکه اگر این فرد رفتار نابهنجاری داشته باشد و به‌عنوان مثال شیشه‌ای بشکند، مأمور ما می‌داند این فرد به‌دلیل شرایط جسمی و روحی که دارد این رفتار را انجام داده است نه از روی ناهنجاری.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: