February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۷۳۱
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
0
عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران گفت: باید شرایط اقتصادی در مناطق محروم و کم‌برخوردار ایجاد شود تا پزشک در این مناطق ماندگار باشد.

الزام پزشکان در مناطق محروم؛ آری یا نه؟

مهدی رسولی، عضو هیئت علمی علوم پزشکی تهران گفت: دولت بر اساس قانون مکلف است که دسترسی به خدمات سلامت را برای تمام مردم به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار فراهم کند.

وی بیان کرد: در نظام سلامت برای رفع کمبود پزشک مورد نیاز به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار باید طرح پزشکان طرحی اجرا شود.

رسولی ادامه داد: باید شرایط اقتصادی در مناطق محروم و کم برخوردار ایجاد شود تا پزشک در این مناطق ماندگار باشد. پرداخت کارانه مبتنی بر عملکرد است.

علی سلحشور، دبیر دفتر پزشکان طرحی نظام پزشکی نیز گفت: اگر مشوق‌های واقعی ایجاد و شرایط زندگی مطلوب برای پزشکان طرحی فراهم شود، ماندگاری پزشک انجام خواهد شد. وزارت بهداشت سهمیه رزیدنت‌ها را افزایش داده است، اما کمبود رزیدنت‌ها در رشته‌هایی مانند طب اورژانس و بیهوشی برطرف نشده است.

وی افزود: تعداد صندلی‌های رزیدنت‌ها در برخی از رشته‌ها کمتر از ظرفیت‌های موجود است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: