February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۷۳۳
۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰
0
مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: میانگین مشارکت در پویش ملی سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی کلانشهر‌های کشور به بیش از ۵۰ درصد رسیده است.

شناسایی ۱۶ میلیون نفر با اضافه وزن بالا در پویش ملی سلامت

کوروش اعتماد در ارتباط زنده تصویری با یکی از بخش‌های خبری رسانه ملی با بیان اینکه ۱۲ میلیون نفر از جمعیت غربالگری در پویش ملی سلامت در مرحله پیش فشارخون و پره دیابت قرار دارند، گفت: در این پویش و با مداخلات بهنگام ابتلای این افراد به دیابت و فشارخون به تعویق بیفتد.

وی افزود: از نظر تعداد افراد غربالگری شده، هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، شیراز، تبریز و اصفهان توانسته اند در جمعیت تحت پوشش خود، از دو میلیون نفر غربالگری عبور کنند که عدد قابل توجهی است و جای قدردانی از مردم و همکاران ما در این دانشگاه‌ها دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی بهبهان، خمین، گراش، خلخال، یاسوج، رفسنجان، لارستان و چهارمحال و بختیاری در صدر جدول جمعیت تحت پوشش در «پویش ملی سلامت» قرار دارند.

اعتماد با تاکید بر جنبه پیشگیری محور بودن پویش ملی سلامت، از صرفه جویی در منابع و هزینه‌های درمانی آینده به عنوان یکی از مهمترین اهداف این یاد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: