February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۷۵۶
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
سید عباس موسوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان با محمد سجاد سیاهکارزاده، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص سازوکارهای توسعه همکاری‌های دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت منطقه به گفتگو پرداخت.

منطقه آزاد انزلی ظرفیت ویژه توسعه همكاری های دو كشور ایران و جمهوری آذربایجان

در این دیدار که مدیران سازمان و نماینده وزارت امور خارجه در استان گیلان حضور داشتند، دو طرف به بررسی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و مزیت‌های موجود و قابل ایجاد در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور پرداخته و با اشاره به وجود اشتراکات مذهبی، فرهنگی، قومی و تاریخی، منطقه آزاد انزلی را مزیت ویژه کشورمان جهت ارتقای سطح روابط فی مابین اعلام کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو، در ارتباط با منافع اقتصادی ناشی از فرصت‌های همکاری‌های مرتبط با دریای کاسپین، کریدور شمال جنوب، مناسبات بندری و افزایش مسیر‌های حمل و نقل دریایی بین بنادر انزلی و کاسپین که در محدوده این منطقه واقع شده‌اند با بنادر جمهوری آذربایجان به تبادل نظر پرداختند.

برگزاری دیدار‌های تجاری میان فعالین اقتصادی دو کشور، برپایی نمایشگاه‌های مشترک و اختصاصی به میزبانی این منطقه و در جمهوری آذربایجان، امکان سنجی بازاریابی صادرات و صادرات مجدد محصولات تولیدی ایران به کشور‌های حوزه قفقاز از طریق نخستین منطقه آزاد شمال کشور و افزایش همکاری‌های ترانزیتی در کریدور‌های بین‌المللی مهمترین موضوعات مورد توافق سفیر ایران در باکو و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها