February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۷۶۱
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۴
0
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد نهاد‌های مالی دارای مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری ۳۷ شرکت است.

۳۷ نهاد مالی مجوز فعالیت در حوزه مشاوره سرمایه‌گذاری دارند

محسن عرب زاده مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: بر اساس آخرین آمار تعداد نهاد‌های مالی دارای مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری ۳۷ شرکت است که از این تعداد ۲۴ شرکت مجوز مشاوره سرمایه‌گذاری و ۱۳ شرکت سبدگردانی داریم که مجوز فعالیت مشاوره سرمایه‌گذاری دارند همچنین ۱ شرکت پردازش اطلاعات مالی نیز مجوز فرعی مشاوره سرمایه‌گذاری را دارد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: تعداد مجوز‌های تاسیس و فعالیت که برای شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری از ابتدای امسال تا کنون داده شده اینگونه است که حدود ۹ شرکت مجوز تاسیس و فعالیت دریافت کردند که ۶ تا از آن‌ها مجوز تاسیس بوده که به عدد ۳۷ مطرح شده اضافه خواهد شد. حدود ۱۳ شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری نیز درخواست خود را ارائه داده‌اند که در دست بررسی است.

عرب زاده می‌گوید: در خصوص مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم موضوع مهم بحث حداقل سرمایه بود که برای مشاوره سرمایه‌گذاری نوع اول در نظر گرفته شده بود که این عدد حداقل ۸ میلیارد تومان مصوب شده بود، اما فعالان در حوزه تأدیه سرمایه مشکلاتی داشتند پیرو این موضوع بحث مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم مطرح شد نکته‌ای که هیات مدیره سازمان بورس داشت این بود که بین مشاوره سرمایه‌گذاری نوع اول و دوم تفاوتی به جز بحث سرمایه وجود ندارد بر این اساس تصمیم گرفته شد حداقل سرمایه شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری نوع اول برداشته شود به همین ترتیب دیگر امکان تشکیل مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم توجهی نداشت بر این اساس دیگر مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم وجود ندارد و آن‌ها هم می‌توانند در قالب مشاوره سرمایه‌گذاری نوع اول درخواست خود را ارائه دهند.

عرب زاده اظهار کرد: در خصوص در خواست فعالان مجازی برای بحث تاسیس شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری درخواستی را ملاحظه نکردیم و اصلا هنگام مصوب شدن مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم هم چند درخواست به سازمان بورس آمد، اما هیچ یک از فعالان فضای مجازی درخواست شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری نوع دوم را نداده بودند و در میان درخواست‌ها نبودند. استدلال ما هم این بود که دوست ندارند تحت نظارت سازمان بورس قرار گیرند و همین الان هم که شرایط تسهیل شده هیچ گونه درخواستی از فعالان فضای مجازی وجود ندارد.

او افزود: وجود شرکت‌های مشاوره سرمایه‌گذاری سبب افزایش عمق تحلیل بازار خواهد شد و تعداد آمار‌های درخواست افزایشی بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: