February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۷۹۱۹
۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: در سنجش غربالگری، بینایی، شنوایی، بهداشتی، آمادگی تحصیلی و وضعیت هوش نو‌آموزان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سنجش آمادگی تحصیلی از ۴ سالگی آغاز می‌شود

طریفی حسینی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: سنجش آمادگی تحصیلی کودکان از ۴ سالگی شروع شده و اطلاعات برای ارائه خدمات به بهزیستی ارسال می‌شود.

وی با بیان این که سنجش کودکان پیش دبستانی بر دیگر کودکان اولویت دارد؛ افزود: در سنجش غربالگری، بینایی، شنوایی، بهداشتی، آمادگی تحصیلی و وضعیت هوش نو‌آموزان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طریفی حسینی اعلام کرد: نوآموزان پیش دبستانی که در سنجش دچار اختلال یادگیری شناخته می‌شوند در مراکز جامع آموزش و پرورش استثنایی پذیرفته شده و آموزش‌های لازم به آن‌ها ارائه می‌شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان این که برخی از کودکان در سال گذشته برای سنجش اقدام نکرده‌اند؛ اظهار کرد: امکان ثبت نام و سنجش برای این کودکان در مراکز فراهم است.

او ادامه داد: همچنین در سال تحصیلی نیز برخی از دانش‌آموزان نیاز به سنجش دوباره دارند و در همین سنجش برخی از کودکان از مدرسه استثنایی به عادی می‌روند و بالعکس.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها