کد خبر: ۴۰۷۹۶۹
۰۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
0
مدیرعامل بانک مسکن در بازدید از شعبه مرکزی این بانک به نقش مهم بانک مسکن در تامین مالی مردم جهت خرید خانه اشاره کرد.

نقش مهم بانک مسکن در خانه‌دار شدن مردم

تنها بانکی که به وظایف خود در حوزه‌ی مسکن و پرداخت تسهیلات بانکی عمل کرده، بانک مسکن بوده است. وزیر اقتصاد اعلام کرد که با توجه به رسالت بانک مسکن و ساخت مسکن، لازم است که بانک مسکن هم ارتقاء پیدا کند و در سال‌های آینده، پیشرفت مالی بیشتری داشته باشد.

برنامه‌های مختلفی برای بخش مسکنانجام شده است و یکی از اصلی‌ترین نقاط اتکای دولت برای اجرای این برنامه ها، بانک مسکن است.

به گفته‌ی وزیر، بانک مسکن فراتر از یک بانک تخصصی و توسعه‌ای است و باید به چشم یک بانک کارآمد در حوزه‌های مختلف اقتصادی به آن نگاه شود و در اجرای عدالت اجتماعی و ایجاد رضایتمندی، نقش بیشتری ایفاء کند.

اهتمام بانک مسکن و شرکت‌های تابعه آن را در استفاده از فناوری‌های نوین، بهره‌گیری از ظرفیت مراکز دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان، جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، طراحی دقیق با توجه به معماری ایرانی- اسلامی و همکاری با وزارتخانه‌های مربوطه را برای ساماندهی بازار مسکن و ساخت مسکن با هزینه کمتر و کیفیت بهتر را برنامه ریزی شده است.

حسینی جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را به عنوان یکی دیگر از ظرفیت‌ها در حوزه ساماندهی و جبران کمبود‌های موجود در حوزه مسکن مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: با پویایی و تحرک بالایی که در حوزه سیاست خارجی کشور ایجاد شده و عضویت در پیمان‌هایی، چون شانگ‌های و بریکس، زمینه جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی نیز فراهم شده است که باید از این فرصت برای جذب سرمایه گذاری استفاده کرد.

 

سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن به مناسبت هشتاد و پنجمین سالروز تاسیس بانک مسکن از شعبه مرکزی بانک بازدید داشت.

دکتر حسینی ضمن قدردانی از تلاش کارکنان این بانک به سهم پررنگ بانک مسکن در خانه‌دار شدن مردم اشاره کرد و گفت: بانک مسکن درصد بالایی از پروژه‌های مرتبط با “نهضت ملی مسکن” و “مسکن مهر” را تامین مالی کرده است. همچنین در این دو سال بالغ بر ۳۱۳ هزار واحد مسکونی در حوزه “نهضت ملی مسکن” را تامین مالی کرده است.

وی ادامه داد: اکنون نیز به عنوان بخشی از نظام بانکی این مسئولیت بر گردن ماست تا این رسالت بزرگ را به سرانجام برسانیم. باید اقدامات وسیع‌تری انجام شود تا بتوان پرچم بانک مسکن را در شبکه بانکی نزد فعالان اقتصادی، برافراشته نگه داشت.

دکتر حسینی با بیان اینکه بانک مسکن، بانکی پیشرو در حوزه وصول مطالبات خود از ابربدهکاران بانکی است، گفت: تعداد مکاتبات ما با مراجع قضایی به منظور وصول مطالبات بانک از ابربدهکاران بانکی در تاریخ بانک مسکن، بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل بانک مسکن از مذاکرات موثر این بانک در حوزه فناوری اطلاعات، خبر داد و گفت که قرار است به زودی چندین اقدام در جهت ارتقای سامانه‌های بانک مسکن انجام شود.

 

بانک‌مسکن تا پایان آذر ماه امسال تعداد ۱۴ هزار و ۷۱۳ فقره تسهیلات ودیعه مسکن به میزان هشت‌هزار و ۱۹۶ میلیارد ریال پرداخت کرده است که از نظر مبلغ نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته ۱۶۳ درصد رشد داشته است.

بیشتر تسهیلات پرداختی در این بخش مربوط به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن است که در چارچوب ضوابط تعیین شده در قانون بودجه به مددجویان معرفی شده از سوی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت شده است.

همچنین تسهیلاتی در قالب ودیعه مسکن در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به متقاضیان پرداخت شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: