کد خبر: ۴۰۸۰۵۷
۰۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
محمدحسین حیدری، ورزشکار لیگ دسته اول فوتبال آزادگان، برای مدت ۴ سال از فعالیت در تمامی حوزه‌های ورزشی محروم شد.

محرومیت ۴ ساله یک فوتبالیست به دلیل دوپینگ

تیم کنترل دوپینگ ایران نادو در روز ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ در طول مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، جام آزادگان در شهر تهران از این فوتبالیست نمونه‌گیری انجام داده بود. آزمایشگاه کنترل دوپینگ کلن، مورد تایید وادا، وجود ماده ممنوعه "نوراندروسترون" (متابولیت ناندرولون) از دسته مواد ممنوعه گروه S ۱ (استیرویید‌های آنابولیک) را در نمونه ادرار ورزشکار آقای "محمدحسین حیدری" شناسایی و گزارش کرد. ابلاغیه تخلف از طریق ایمیل به ورزشکار، فیفا، وادا و فدراسیون ملی اطلاع‌رسانی شد. ورزشکار خواستار شرکت در جلسه دادرسی بود و اعضای شورای صدور رای ایران نادو ضمن بررسی پرونده با در نظر گرفتن ادله، اسناد و شواهد مربوطه با در نظر داشتن اصل مسئولیت مطلق که ورزشکار را مسئول نهایی تخلفات می‌شناسد، ضمن محرز دانستن اصل تخلف، دلایل ذکر شده و مستندات ارائه شده را برای کاهش مدت محرومیت کافی ندانستند، به استناد ماده ۱-۲-۱۰ از قوانین ملی مبارزه با دوپینگ در ایران دوره محرومیت ۴ سال را برای ورزشکار صادر کردند.

رای صادر شده در شورای اولیه به درخواست ورزشکار در شورای استیناف نیز مورد بررسی مجدد قرار گرفت. اعضای شورای استیناف رای صادر شده ابتدایی را تایید کردند.

از این رو نامبرده از تاریخ ۱۴۰۲/۲/۲۵ لغایت ۱۴۰۶/۲/۲۴ از کلیه فعالیت‌های ورزشی محروم می‌شود. مطابق بند ۱-۱۲-۱۰ ورزشکار موظف است هزینه‌های تست دوپینگ شامل هزینه‌های نمونه‌گیری و آنالیز آزمایشگاهی را در مدت یک ماه از ابلاغ رای، منطبق با مبلغ درج شده در متن حکم صادر شده جبران کند. طبق بند (۱-۱۴-۱۰) از مجموعه قوانین ایران نادو ورزشکار از شرکت در کلیه مسابقات داخلی و خارجی و فعالیت‌های ورزشی رسمی در همه رشته‌های ورزشی محروم بوده در طول دوره محرومیت ۴ ساله ملزم به رعایت مفاد بند ۱۴-۱۰ از قوانین ملی مبارزه با دوپینگ ایران خواهد بود. دوره محرومیت ۴ ساله ورزشکار قطعی است و بر اساس بند ۳-۱۴ از مقررات ملی در لیست نفرات محروم قابل دسترسی در وب سایت ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران منتشر شد و از طریق مطبوعات نیز علنی می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: