کد خبر: ۴۰۸۰۷۵
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
0
فوق تخصص درد گفت: یکی از راه‌های درمان آرتروز تزریق PRP است اما آرتروز‌هایی که پیشرفته هستند نیاز به عمل جراحی و تعویض مفصل دارند.

راه درمان بیماران مبتلا به آرتروز چیست؟

محمدرضا حاجی سیدابوترابی فوق تخصص درد اظهار کرد: یکی از راه‌های درمان آرتروز تزریق PRP است؛ برای تهیه PRP خون بیمار گرفته می‌شود و در شرایط کاملاً استریل در دستگاهی به نام سانتریفوژ قرار داده خواهد شد و در مرحله بعدی پلاکت و پلاسمای خون بیمار جدا می‌شود و مجدد تغلیظ می‌گردد که در نهایت ماده به دست آمده PRP نام دارد.

فوق تخصص درد در مرکز درمان جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: PRP دارای فاکتور‌های رشد است و با تزریق در محل‌های مختلف باعث ترمیم آن نقطه می‌شود؛ به طور مثال PRP را در مفصل‌هایی که دچار آرتروز شده است تزریق می‌کنیم.

وی تصریح کرد: چند نکته مهم این است که آرتروز‌هایی معمولاً به PRP پاسخ مثبت می‌دهند که در موارد خفیف تا متوسطی قرار داشته باشند، زیرا آرتروز‌هایی که پیشرفته هستند قاعدتاً نیاز به عمل جراحی و تعویض مفصل دارند و روش PRP در این موارد قابل انجام نیست.

این فوق تخصص درد خاطرنشان کرد: قبل از تزریق PRP حتماً باید ملاحظاتی انجام شود مثلاً اینکه اگر بیمار دارویی مصرف می‌کند قطع شود و بعد از انجام PRP نیز نیاز است ملاحظاتی لحاظ شود که پزشک به بیمار توضیح خواهد داد.

وی ادامه داد: PRP یک روش بسیار مناسب برای افراد مبتلا به بیماری آرتروز است است چراکه از خون خود بیمار تهیه می‌شود و ماده دیگری به بدن بیمار اضافه نخواهد شد.

حاجی سیدابوترابی در پایان گفت: برای درمان آرتروز گزینه‌های دیگری همچون تزریق گاز اوزون و ژل هیالورونیک اسید وجود دارد، اما تجربه ثابت کرده است که PRP معمولاً نتایج درخشان بسیاری در درمان آرتروز دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: