February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۰۸۶
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
وزیر علوم از برنامه وزارت علوم برای ساماندهی دانشگاه پیام نور در شهرستان‌هایی که تعداد دانشحویان کافی ندارند خبر داد.

واگذاری دانشگاه پیام نور برخی شهرستان‌ها به یکی از سه دانشگاه‌های دولتی

محمد علی زلفی گل وزیر علوم از برنامه وزارت علوم به تشریح ماموریت شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص ساماندهی دانشگاه پیام نور پرداخت و گفت: این شورا طرح ساماندهی و آمایش آموزش عالی را قبلا مصوب کرده بود و بر اساس آن وزارت خانه‌های متولی آموزش پژوهش باید خواسته‌های این مصوبه را اجرا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای طرح فوق یکی از دانشگاه‌ها که باید ساماندهی شود، دانشگاه پیام نور است که خوشبختانه در این زمینه اتفاقات خوبی افتاده است؛ به طوریکه طی توافقات صورت گرفته و موافقت مسئولان محلی در برخی از شهر‌ها دانشگاه پیام نور به دانشگاه دولتی آن شهر، آموزشگاه فنی و حرفه‌ای و یا بعضا به دانشگاه فرهنگیان اختصاص داده شده است و بسیاری از کارکنان و اعضای هیات علمی آن به سایر دانشگاه‌ها منتقل شدند.

وزیر علوم تاکید کرد: باید بپذیریم که دانشگاه پیام نور از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که در خدمت قشر کم برخوردار در کشور بوده و عده زیادی توانستند در این دانشگاه تحصیل کنند. بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه پیام نور جزو موفق‌ترین هستند؛ چرا که آزمون‌های این دانشگاه از استاندارد لازم برخوردار است. ما سعی می‌کنیم با همکاری خانواده این دانشگاه طرح آمایش آموزش عالی را در این دانشگاه پیگیری کنیم؛ به گونه‌ای که زمینه استفاده حداکثری اعضای هیات علمی و یاوران علمی محقق شود.

زلفی گل در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین دانشگاه‌های پیام نور کشور بازآرایی خواهند شد؛ به این معنی برخی از این دانشگاه‌ها در شهرستان‌هایی که به تعداد کافی دانشجو ندارند به دانشگاه فرهنگیان ملحق می‌شوند و امکاناتشان در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و برخی نیز به دانشگاه فنی و حرفه‌ای و در نهایت برخی نیز به دانشگاه‌های دولتی آن شهر منتقل خواهند شد. اما دانشگاه‌هایی که تعداد دانشحویان کافی دارند به کارخود ادامه می‌دهند.

در جلسه هفته گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم موظف شد طرح ساماندهی دانشگاه پیام‌نور را مبتنی بر اساسنامه مصوب این دانشگاه ظرف یک ماه تهیه و به ستاد علم، فناوری و نوآوری ارائه کند.

رجبعلی برزویی، دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در این جلسه بیان کرد: در خصوص دانشگاه پیام نور مقرر شد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طرح ساماندهی دانشگاه پیام‌نور را مبتنی بر اساسنامه مصوب این دانشگاه در جلسات ۹۹ و ۱۰۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ ۱۳۶۷/۰۹/۰۱ و ۱۳۶۷/۰۹/۰۸ ظرف مدت یک‌ماه تهیه و به ستاد علم، فناوری و نوآوری ارائه کند و در صورت نیاز به اصلاح اساسنامه تغییرات مورد نظر را جهت نهایی‌سازی و تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این ستاد پیشنهاد کند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: