کد خبر: ۴۰۸۲۷۶
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
0
ایران در سال 2023 میلادی همچنان در میان 10 کشور برتر تولیدکننده فولاد خام دنیا شناخته شد.

ایران همچنان در میان 10 کشور برتر تولیدکنده فولاد/ تولید 31 میلیون فولاد خام طی سال 2023

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، طبق جدیدترین گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران از ابتدای ماه ژانویه تا پایان دسامبر ۲۰۲۳، حدود ۳۱ میلیون و یکصد هزار تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با میزان تولید سال ۲۰۲۲ میلادی (۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن)، ۱۲.۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

ایران همچنین در ماه دسامبر ۲۰۲۳، حدود ۲.۹ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به تولید سال پیش از آن، ۱.۸ درصد افزایش یافت.

براساس گزارش انجمن مذکور، تولیدکنندگان نخست فولاد خام شامل چین (یک میلیارد و ۱۹ میلیون و یکصد هزار تن)، هند (۱۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تن)، ژاپن (۸۷ میلیون تن)، ایالات متحده (۸۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تن)، روسیه (۷۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تن)، کره جنوبی (۶۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تن)، آلمان (۳۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تن)، ترکیه (۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن) و برزیل (۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن) بودند.

۷۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۳ میلادی، یک میلیارد و ۸۴۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک دهم درصد کاهش یافت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: