February 2024 27 / سه‌شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۴۴۳
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
0
با امضای موافقت نامه همکاری مشترک میان شرکت ملی صنایع مس ایران و بنیاد ملی نخبگان بر حمایت و استفاده از ظرفیت نخبگان کشور حسب نیازهای صنعت مس تاکید شد.

موافقت نامه همکاری مشترک شرکت ملی مس با بنیاد ملی نخبگان امضاء شد

این مراسم با حضور دکتر امیر خرمی شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، دکتر سید سلمان سید افقهی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان و جمعی از معاونان و مدیران دو مجموعه روز دوشنبه ۲ بهمن ماه برگزار شد.

در این مراسم، دکتر امیر خرمی شاد، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، با بیان این که آرزو دارد روزی به جای صادرات کاتد، شاهد واردات کاتد در کشور باشیم، گفت: یعنی به قدری به سمت صنایع پایین دستی حرکت کنیم که ارزش افزوده در آنجا متمرکز شده و از سویی به عنوان وارد کننده کاتد مطرح شویم؛ این امر مستلزم استفاده از دانش و علم است.

وی با اشاره به توانمندی‌های بالای شرکت ملی مس افزود:، اما نقاطی هم هست که نیاز به ترمیم و اصلاح دارد که به طور قطع با حرکت به سمت دانش می‌توان آن‌ها را مرتفع ساخت.

دکتر خرمی شاد با ابراز خرسندی از امضای این موافقت نامه همکاری گفت: ان شاء الله بتوانیم با این اقدام مسیری را برای ورود نخبگان کشور به شرکت ملی صنایع مس ایران باز کنیم.

وی اظهار کرد: آئین نامه جذب نخبگان در شرکت مس قرار است مورد بازنگری قرار گیرد و با همکاری بنیاد ملی نخبگان امیدواریم بتوانیم از محل توانمندی شناسایی نخبگان، مسیر دست یابی به جوانان با استعداد، با هوش و نخبه کوتاه‌تر شود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: امیدوارم با امضای این تفاهم نامه این مسیر سبز برای شرکت مس باز شود و بتوانیم از توانمندی عزیزان نخبه و با استعداد استفاده کنیم.

وی با اشاره به این که فرار مغز‌ها و جداشدن افراد نخبه از کشور یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: یکی از راه‌های جلوگیری از این اتفاق، باز کردن مسیر برای حضور افراد خلاق و با استعداد در صنعت است. به طور قطع حضور این افراد در شرکت مس می‌تواند منافع سهامدار و کشور را حفظ سازد.

دکتر خرمی شاد با تاکید بر سرعت بخشیدن در اجرای این موافقت نامه همکاری مشترک، گفت: امیدوارم این اتفاق فتح بابی باشد برای حل مشکلات شرکت ملی صنایع مس ایران همچنین جذب جوانان نخبه و با استعداد از طریق بنیاد ملی نخبگان.


*نگاه مدیرعامل شرکت مس به مقوله جذب نخبگان قابل تقدیر است


در ادامه این مراسم، دکتر سید سلمان سید افقهی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، نیز ضمن ابراز خوشحالی از همکاری با شرکت ملی صنایع مس ایران، گفت: ان شاء الله بتوانیم با کمک همدیگر از ظرفیت نخبگان در صنعت کشور به ویژه شرکت مس استفاده کنیم.

وی با بیان این که معادن مس ثروت خدادادی هستند و باید از این ظرفیت استفاده کرد، گفت: برخی از کشور‌های پیشرفته علی رغم نداشتن ظرفیت بالا در زمینه معادن مس، آمار صادراتشان در حوزه صنایع پایین دستی مس ارقام قابل توجهی را نشان می‌دهد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ضمن قدردانی از نگاه ویژه دکتر خرمی شاد به مقوله استفاده از نخبگان و ضرورت دانش بنیان کردن این حوزه، گفت: نقش افرادی که خلاق هستند و توانمندی حل مسئله را دارند بی بدیل است و به طور قطع می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

وی در ادامه به تجهیزات مورد نیاز شرکت مس که بخشی قابل ملاحظه‌ای از آن امکان ساخت و تولید درداخل را دارد اشاره کرد و افزود: از ابزار آلاتی که در بخش جا به جایی مواد معدنی مورد نیاز است تا ایجاد زنجیره ارزش افزوده مس و استفاده از فرآیند‌های استخراج فلزات گران بها می‌توانیم با یکدیگر همکاری داشته باشیم.
دکتر سید افقهی در ادامه حاشیه سود صنعت مس را موضوع مهمی بر شمرد و گفت: حتی می‌توان آن را در مقیاس کوچک توسعه داد و همچنان سود ده باشد.

وی در راستای فرمایشات مقام رهبری تولید در صنعت مس را یکی از میادین مهم اثر و عمل دانست و همکاری طرفین برای استفاده از جوانان با استعداد و نخبه به منظور ساخت تجهیزات پیشرفته و افزایش بهره وری در شرکت مس را همکاری مثال زدنی توصیف کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها