February 2024 21 / چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۴۶۷
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
0
بانک شهر با در نظر گرفتن سیاست‌های کلی بانک مرکزی و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی هیأت مدیره و تدابیر مدیرعامل، با هدف افزایش ارزش افزوده و توسعه توان اجرایی و اثر بخشی بیشتر در فعالیت‌های بانکی، تحولاتی بزرگ در واگذاری املاک مازاد خود به ثبت رسانده است.

تحولات بزرگ در واگذاری املاک مازاد بانک شهر / برگزاری ۱۳ مرحله مزایده فروش املاک در سال جاری

فروش املاک مازاد بانک‌ها به عنوان یکی از محوری‌ترین مباحث مورد توجه شبکه بانکی، با مشوق‌های جدید برای خریداران در بانک شهر دنبال می‌شود. در دوره جدید مدیریتی بانک شهر، سعی بر آن بوده است تا واگذاری املاک مازاد به نحو اصولی و قانون مندتر از گذشته صورت پذیرد.

بانک شهر در حوزه فروش املاک مازاد عملکرد قابل قبول و قابل دفاعی داشته است و در سال ۱۴۰۱ با انجام مزایده‌های پیوسته توانسته تعداد ۲۲۰ رقبه از املاک را واگذار کند. از ابتدای سال جاری تا کنون نیز طی برگزاری ۱۳ مرحله مزایده فروش، تعداد قابل توجهی از املاک مازاد بانک به فروش رفته است. در ۹ ماهه نخست سال جاری میزان تحقق اهداف بانک شهر در این زمینه بالغ بر ۱۸ درصد بیش از هدف تعیین شده بوده و بانک توانسته با فروش این اموال و بالابردن نقدینگی، قدرت پرداخت تسهیلات شبکه شعب را افزایش داده و نیز صورت‌های مالی خود را اصلاح کند.

در راستای وصول مطالبات از شهرداری‌ها نیز تاکنون مبلغ ۹۵/۶۰۰ میلیارد ریال وصول گردیده و املاک سهل البیع و مناسب تری نسبت به سنوات گذشته از شهرداری‌ها تملک گردیده است. همچنین در راستای ملکی سازی شعب بانک نیز تا کنون تعداد ۱۰ رقبه از شعب استیجاری بانک نیز که اجاره بهای بالاتری نسبت به سایر شعب به بانک تحمیل می‌داشتند، به تملک بانک در آمده است.

در راستای اقدامات بانک شهر در اجرای مفاد مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین تحقق نوآوری در خدمت و به منظور مولدسازی دارایی‌ها و واگذاری املاک مطلوب و قابل واگذاری بانک شهر، صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات امین شهر یکم متعلق به بانک شهر، به عنوان اولین صندوق املاک و مستغلات در شبکه بانکی کشور، مجوز پذیره نویسی خود را دریافت کرد.

تأسیس صندوق زمین و ساختمان بانک شهر نیز یکی از اقدامات مهم از سوی معاونت پشتیبانی، املاک و ساختمان بانک شهر بوده است. استفاده از ظرفیت نهاد‌ها و ابزار‌های بازار سرمایه جهت واگذاری بهینه املاک بانک، ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تحقق سود حسابداری مناسب از مزایای تأسیس صندوق املاک و مستغلات بانک شهر است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: