معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:
کد خبر: ۴۰۸۶۰۳
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰
0
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: طبق دستور شهردار تهران قرارگاه اجتماعی در سطح محلات تشکیل می‌شود تا در سطح محلات برای آسیب‌ها تصمیم گیری می‌شود.

قرارگاه اجتماعی در سطح محلات تشکیل می‌شود

محمد امین توکلی زاده در آیین افتتاح فاز دوم مرکز تربیتی، آموزشی و درمانی یاورشهر۹ و آغاز عملیات اجرایی فاز۳ (پویش‌شهر) شهرداری تهران گفت: خوشحالیم امروز در جمع کسانی هستیم که حدود ۲۹ ماه است کنار هم به دنبال این هستیم تا کار‌های بزرگی در پایتخت جمهوری اسلامی به ثمر برسد.

وی افزود: وقتی اولین جلسه شورای اجتماعی به همت ریاست جمهور تشکیل شد، در آغاز راه باتوجه به کمبود‌ها متوجه شدیم که چقدر با چیزی که باید باشد، فاصله داشتیم؛ در آن زمان حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تخت برای اسکان ماده ۱۶ وجود داشت و بسیار نگران بودیم که کسی در سرما نماند و برای تهیه یک تخت به چندین جا زنگ می‌زدیم. شب‌هایی که همکاران ما، غربالگری انجام می‌دادند و نیرو‌های سازمان بهزیستی طرح را اجرا می‌کردند، اعلام می‌شد که، چون افراد منع پذیرشی هستند، جایی برای آن‌ها وجود ندارد.

توکلی زاده ادامه داد: در خصوص منع پذیرشی‌ها که شامل آلزایمر، بیماری خاص، صغر سن و کبر سن هستند، مشکل داشتیم. امروز با زحمت مسئولین که با هم همدل شدند چیزی به اسم منع پذیرشی نداریم و ظرفیت ۲۴هزار نفری برای پذیرش تمامی این افراد تامین شده است. قوه قضائیه و ۱۴دستگاه به صورت مستقیم و ۲۰ دستگاه به شکل غیر مستقیم کمک کردند تا ۲۴ هزار ظرفیت ایجاد شود.

وی با بیان اینکه این مکان که امروز افتتاح شد ما را به یک وضعیت استاندار می‌رساند، گفت: پویش امید وافتخار جلوی ناامید سازی‌ها در ابعاد کالبدی و نرم افزاری شهر ایستاد و هیچ بخشی را فراموش نکرد. جریان امید آفرینی در تهران مرز و وقفه ندارد، همه برای خدمت به مردم و با اعتماد رئیس جمهور و حکمی که به شهردار داده شده است، صف کشیده اند.

توکلی زاده افزود: تفویض اختیار به شهردار تهران در ساماندهی آسیب‌های اجتماعی یک امید بزرگ در دل نیرو‌های حوزه آسیب شناسی انداخت و امروز پژوهشگران ما در مرکز رصد پیشنهاد خود را به معاون رئیس جمهور در حوزه آسیب شناسی اجتماعی ارائه می‌دهند.

وی همچنین تصریح کرد: امروز با پیوستن امنای محلات و شهروندان موارد مغفول مانده نیز دنبال شد و ۹ گام شامل سم زدایی، هویت بخشی، سلامت جسمانی، معنویت درمانی، حرفه آموزی مقدماتی، پرداخت به موضوع خانواده معتادان و حرفه آموزی تخصصی ورود به بازار اشتغال و مسئله جامعه پذیری و صیانت پس از خروج در حال انجام است.

توکلی زاده خاطرنشان کرد: طبق دستور شهردار تهران قرارگاه اجتماعی در سطح محلات تشکیل می‌شود تا در سطح محلات برای آسیب‌ها تصمیم گیری می‌شود.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پایان ضمن تقدیر از شهردار تهران بابت پیگیری در حوزه آسیب‌های اجتماعی، گفت: خوشحالیم که در چهل و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی یکی از معضلات اجتماعی در حال رفع شدن است و افق‌های روشنی پیش روی ماست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: