February 2024 27 / سه‌شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۶۲۷
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۰
0
فناوران یک شرکت دانش بنیان با وجود تحریم‌ها و کمبود پانسمان بیماران ای بی موفق شدند به دانش فنی تولید این محصول دست یابند.

تولید پانسمان بیماران پروانه‌ای برای اولین بار در کشور

محمود قفقازی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به تولید پانسمان بیماران پروانه‌ای گفت: شرکت دانش بنیان ما پس از اعمال تحریم‌ها علیه کشور ایران و کمبود پانسمان بیماران پروانه‌ای با تکیه بر تحقیقات و دانش متخصصین خود توانسته است به فرمولاسیون پانسمان مپیلکس سوئد منطبق با گایدلاین جهانی توصیه شده جهت پانسمان‌های‌ای بی دست یابد و درصدد است تا این محصول را با هدف یاری رساندن به ارتقای سلامت این بیماران حساس و آسیب پذیر کشورمان در مقیاس نیمه صنعتی بومی‌سازی کند.

او افزود: پانسمان فوم تبافلکس با جذب عمودی ترشحات و مدیریت رطوبت و خاصیت بالشتکی که دارد باعث ضربه‌گیری و پیشگیری از اصطکاک می‌شود. این پانسمان به دلیل خاصیت منعطفی که دارد در محل‌های گوناگون بدن قابل استفاده است و محیطی ایده آل جهت بهبودی زخم فراهم می‌کند.

قفقازی بیان کرد: پانسمان بیماران پروانه‌ای تولید شده کشورمان مهندسی معکوس شده و از نظر کیفیت با نمونه‌های خارجی برابر است. زیر ساخت‌های این محصول اعم از خطوط تولید توسعه داده شده تا از واردات این محصول جلوگیری شده و نیازی به نمونه‌های خارجی نباشد. اگر حمایت‌های مورد نیاز انجام می‌شد، در سال جاری خط تولید این محصول رونمایی می‌شد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: این شرکت نیازمند حمایت‌های سازمانی وزارت بهداشت و درمان و بانکی است، زیرا با توجه به ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی که صرف نمونه خارجی می‌شود اگر در داخل از این محصول حمایت شود صرفه اقتصادی چند برابری برای کشور به همراه دارد. پانسمان بیماران پروانه‌ای تولید شرکت دانش بنیان ما هنوز تاییدیه وزارت بهداشت را دریافت نکرده، اما گواهی ثبت محصول را اخذ کرده است.

او ادامه داد: پانسمان تبافلکس متشکل از یک لایه پلی اورتان آغشته به phmb غلیظ بوده که در مقابل باکتری‌های گرم مثبت، منفی، قارچ‌ها و مخمر‌ها موثر است. این پانسمان با جذب عمودی ترشحات و مدیریت رطوبت و خاصیت بالشتکی که دارد باعث ضربه‌گیری و پیشگیری از اصطکاک می‌شود.

این پانسمان‌ها به دلیل خاصیت انعطافی که دارد در محل‌های گوناگون بدن قابل استفاده بوده و محیطی ایده‌آل جهت بهبودی زخم فراهم می‌کند. این پانسمان دارای ویژگی لایه پلی اورتان نفوذ ناپذیر نسبت به باکتری‌ها، ظرفیت بالای جذب عمودی اگزودا، بالانس رطوبت زخم، پیشگیری از مسریشن و عدم چسبندگی به سطح زخم است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها