February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۷۰۰
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
0
عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: خودکفایی ۱۰۰ درصدی برنج به عنوان یکی از ۵ محصول اساسی در دستور کار وزارت جهاد قرار دارد.

خودکفایی ۱۰۰ درصدی برنج در دستور کار قرار دارد

عطااللّه هاشمی عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: خودکفایی ۱۰۰ درصدی برنج به عنوان یکی از ۵ محصول اساسی که در دستور کار وزارت جهاد قرار دارد، با اجرای کشت قراردادی و استفاده از ارقام پربازده دست یافتنی است.

به گفته او، با اجرای کشت قراردادی، کشاورزان بدون هیچ نگرانی اقدام به کشت می‌کنند، درحالیکه سال گذشته تعدادی از کشاورزان با شرکت‌های تعاونی قرارداد بستند، اما متاسفانه تزلزل یارانه خرید باعث نگرانی کشاورزان شد.

هاشمی ادامه داد: با استفاده از اقام پربازده و اجرای کشت قراردادی، حداکثر نیاز سالانه واردات ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتن خواهد بود که طی یک برنامه ریزی ظرف مدت ۳ تا ۴ سال نیازی به واردات نخواهیم داشت.

عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: پتانسیل رسیدن به خودکفایی برنج با استفاده از بذور پربازده و پرمحصول و استفاده از تحقیقات در بخش کشاورزی وجود دارد که این امر علاوه بر خروج ارز از کشور موجب شده تا مصرف کننده محصول را با قیمت مناسب خریداری کند.

او گفت: با توجه به آنکه مقادیری برنج روی دست کشاورزان و در انبار‌ها مانده است، خرید حمایتی با نرخ منطقی می‌تواند شالیکاران را به امر تولید تشویق و ترغیب کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها