February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۷۲۰
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۰
0
سرپرست دانشگاه امیرکبیر از آمادگی این دانشگاه برای همکاری با دانشگاه کربلا خبر داد.

همکاری دانشگاه امیرکبیر با دانشگاه کربلا به منظور رفع مشکلات راهپیمایی اربعین

علیرضا رهایی، سرپرست دانشگاه امیرکبیر در نشست با مسئولان دانشگاه کربلا، راهپیمایی اربعین را یک حماسه بزرگ برای جهان اسلام و تشییع توصیف کرد و گفت: هر نوع مطالعه و اقدامی که برای بهبود، گسترش و برگزاری باشکوه این مراسم انجام شود، حتما جا دارد و همه مشتاق هستند در این امر مشارکت کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: اینکه همکاران و اساتید جمهوری اسلامی ایران با زائران حسینی (ع) و دانشگاه کربلا در زمینه راهپیمایی اربعین و زمینه‌های دیگر از جنبه مطالعاتی و اجرایی همکاری داشته باشند، موجب خرسندی است و اهتمام خوبی برای این موضوع صورت خواهد گرفت.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: خوشبختانه از زمانی که اولین راهپیمایی اربعین انجام شد تحولات خوبی انجام شده و بسیاری از مسائل بهبود پیدا کرده است. اما به نظر می‌آید با توجه به اهمیت این همایش، هنوز کار‌های زیادی برای برگزاری هر چه بهتر این همایش وجود دارد.

رهایی همچنین بر ضرورت همکاری در زمینه علوم انسانی و فرهنگی با دانشگاه‌های عراق تاکید کرد و گفت: در حوزه‌های دیگر نیز همکاران ما می‌توانند فکر کنند تا مشارکت و همکاری در زمینه حماسه اربعین صورت بگیرد.

وی همچنین حمل و نقل و اسکان زائران را در راس مسائل اساسی همایش اربعین دانست و افزود: مباحث مربوط به اطلاع رسانی، ارتباطات، حمل و نقل و توزیع آب، برق رسانی و مصرف بهینه انرژی، تهویه و محیط زیست از نظر آلودگی زمین و آب و هوا از موضوعات خیلی مهم راهپیمایی اربعین است که می‌شود در این زمینه همکاری کرد.

رهایی خاطرنشان کرد: مباحث مربوط به سلامت و کمک‌های پزشکی از یک طرف، همچنین مسائل ترافیکی و نحوه گردش علاقمندان برای انجام زیارت از دیگر مسائل مهم اربعین است که می‌تواند در این همکاری مطرح شود.

در حاشیه این نشست تفاهم نامه‌ای میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه کربلا به امضا رسید.

تعریف و برگزاری برنامه‌های تبادل استاد و دانشجو، انجام فعالیت‌های پژوهشی و صنعتی مشترک، برگزاری رویداد‌های فرهنگی و علمی مشترک، چاپ مشترک مقاله و کتاب، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و برگزاری و سازماندهی بازدید‌های اعضای هیأت علمی از موضوعات این تفاهم نامه است.

منبع: روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها