February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۸۷۶۰
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
0
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: امسال ۲۳۰۰ میلیارد تومان ودیعه مسکن به محرومان پرداخت شد.

پرداخت ۲۳۰۰ میلیارد تومان ودیعه مسکن به محرومان

حسین خدرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در نشست خبری بیان کرد: در نهاد الهی خدمت گذار محرومین در همه نقاط کشور از مرز‌ها تا مرکز هستیم و بر اساس نیاز و مشکلات نیازمندان عمل می‌کنیم و خدمت می‌دهیم؛ همچنین در حال حاضر ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

او گفت: لذا برنامه مدون و جامعی برنامه ریزی شده و با استفاده از ظرفیت بالفعل و بالقوه خانواده‌ها است.

خدرویسی تصریح کرد: برخی مددجویان زمین‌گیر، سالمند یا بیمار صعب العلاج‌اند و مستعد شغل نیستند و صرفاً حمایتی هستند، دسته دیگر متناسب داشتن شغل هستند و توانمندسازی برای این دسته اجرایی می‌شود و امدادرسانی کمیته امروز هوشمند و کارآمد است و خدمات کاملا الکترونیک و تسهیل شده و هر فرد نیازمندی که در منزل درخواستش را در سامانه ثبت کند بر اساس قید فوریت خدمات به آن ارائه می‌شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: البته در حوزه درمان و تأمین مسکن نیازمند کمک‌های دولت و مجلس هستیم.

خدرویسی بیان کرد: ۴ هزار مددکار متعهد در کمیته امداد و ۳ هزار مددکار در مراکز نیکوکاری داریم و بزرگترین شبکه مددکاری را داریم.

او در مورد تأمین مسکن مددجویان گفت: با هماهنگی نهاد‌های انقلابی و دولت سازمان کمیته امداد از سازمان‌های موفق مسکن ساز است و سالانه تعداد قابل توجهی مسکن افتتاح شده و در اختیار نیازمندان قار می‌گیرد؛ همچنین در پرداخت اجاره و ودیعه مسکن، در ده ماه گذشته ۲۳۰۰ میلیارد تومان ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت کرده‌ایم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد: پرداخت نقدی مستمری مددجویان برای یک نفر، ۷۷۰ هزار تومان، خانواده دو نفره یک میلیون و ۹۰ هزار، خانواده ۳ نفره ۱ میلیون و ۵۲۵، خانواده چهار نفره ۱ میلیون و ۷۰۰ و مستمری برای خانواده ۵ نفره به بالا ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان است.

او بیان کرد: گاهی برای یک خانواده در یک ماه ۲۰۰ میلیون تومان پرداختی انجام می‌شود و این افراد دریافتی از سوی کمیته امداد دارند که جهت درمان و یا تأمین مسکن است و مستمری فقط یک مورد خدمات است.

خدرویسی گفت: همچنین پیگیر افزایش مستمری مددجویان برای سال آینده بر اساس مصوبه مجلس به میزان ۳۰ درصد هستیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد بیان کرد: امسال ۶۰ هزار سری جهیزیه شامل ۵ قلم کالای اساسی تحویل داده خواهد شد و ۳۰ هزار مورد هم کار‌های آن در حال انجام است تا برای کل نو عروسان جهیزیه تأمین شود.

او تصریح کرد: برای عیدی مددجویان زمانی که تأمین منابع صورت گیرد انجام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها