کد خبر: ۴۰۸۹۴۸
۲۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۵
0
عرضه اوراق سلف مسکن که بنا بود قبل از پایان سال از آن رونمایی شود حالا به گفته رئیس سازمان بورس در حال بررسی مجدد است.

عرضه اوراق سلف مسکن چه زمانی اجرایی خواهد شد؟

فروش متری مسکن که از مدت‌ها قبل به منظور کمک به متقاضیان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری خرد در حوزه مسکن مطرح می‌شود بنابود در قالب عرضه اوراق سلف در بازار سرمایه رقم بخورد. عرضه اوراق سلف مسکن که ۸ مهر ماه امسال رئیس سازمان بورس مجید عشقی در خصوص آن گفته بود: دستورالعمل اوراق سَلَف مسکن به‌زودی نهایی می‌شود.

در ادامه همچنین ۲۳ آذر مجدد مجید عشقی، رئیس سازمان بورس در رابطه با عرضه اوراق سلف مسکن اظهار کرد: اوراق سلف یکی دیگر از ابزار‌هایی است که تا قبل از پایان سال از آن رونمایی می‌کنیم که این اوراق برای فروش متری مسکن است. این امر می‌تواند به سرمایه‌گذارانی که توانایی خرید کامل ملک را ندارند کمک کند.

همچنین ۳ دی ماه بود که عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران در گفتگو با خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت عرضه پروژه‌های مسکن به صورت متری بیان کرده بود: تمام مقدمات این امر آماده است؛ مجموعه مدیریت شهری امروز منتظر اخذ مجوز‌های لازم از جانب بازار سرمایه است.

عرضه اوراق سلف مسکن که به گفته مسئولان و کارشناسان مزیت‌های مختلفی از جمله امکان خرید متری مسکن را برای افراد فراهم می‌کند؛ موردی که حامدی مدیر پژوهش توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص آن گفته بود: در حوزه مسکن برای این که مردم بتوانند به صورت خرد به عبارتی متری، مسکن خریداری کنند این اوراق طراحی شده است.

اهمیت عرضه اوراق سلف مسکن که کارشناس بازار سرمایه مهدی بیات منش هم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اوراق سلف مسکن به دلیل ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها و سازوکار‌هایی که در اختیار دارد، می‌تواند در یک وضعیت شفاف و محیط رقابتی، نوسان‌های بازار مسکن را کنترل کند و دست سودجویان را بسته نگه دارد.

او افزود: تحویل به‌موقع واحد‌های مسکونی نیز با توجه به نظارت‌های بورس از دیگر ویژگی‌های این اوراق است. البته هنوز شرایط و نحوه انتشار این اوراق مشخص نیست، اما انتظار می‌رود مدیران طرح، در عملیاتی شدن آن اهتمام بیشتری داشته باشد که علاوه بر سازندگان، مردم نیز از شفافیت بورس‌ها و این اوراق، حداکثر سود را ببرند.

عرضه اوراق سلف مسکن به پایان سال می‌رسد؟

اوراق سلف مسکن که بنا بود تا پایان سال عرضه شود بر همین اساس باشگاه خبرنگاران جوان برای پیگیری بیشتر از روند عرضه آن به سراغ رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار مجید عشقی رفت و او گفت: اوراق سلف مسکن در هیات مدیره سازمان است و هنوز نهایی نشده یک پیچیدگی‌هایی در خصوص اجرا وجود دارد که فعلا نگه داشتیم تا یک بررسی مجدد شود بعید می‌دانم به پایان سال برسد.

به گفته کارشناسان، با اوراق سلف مسکن افراد با سرمایه خرد می‌توانند اقدام به خرید متری مسکن کنند؛ اوراقی که بنابر وعده مسئولان بنا بود تا پایان سال قطعی و اجرایی شود، اما حالا باید منتظر ماند و دید پیچیدگی‌های اجرایی آن رفع چه زمانی خواهد شد؟ باشگاه خبرنگاران جوان پیگیر عرضه این اوراق و روند آن خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: