February 2024 22 / پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲
کد خبر: ۴۰۹۰۰۰
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
0
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گفت: در ۴۰ سال گذشته پاسگاه‌های محیط‌بانی ۵ برابر افزایش یافته است.

شرایط محیط‌بانان پس از پیروزی انقلاب ارتقا یافت

از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت‌خانی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهارداشت: قبل از انقلاب گارد محیط زیست زیر نظر ریاست سازمان حفاظت محیط زیست بود، اما بعد از انقلاب و تشکیل یگان حفاظت بر اساس سلسه مراتب، فرمانده یگان تحت امر فرمانده کل قوه است.

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت بیمه‌ایی و قضایی از نیرو‌های یگان حفاظت در مجلس شورای اسلامی گفت: قبل از انقلاب نیرو‌ها عمدتاً به صورت قراردادی بودند و امنیت شغلی برقرار نبود، اما بعد از انقلاب تمام نیرو‌ها واجد شرایط از وضعیت استخدامی قراردادی به پیمانی و رسمی تبدیل شده‌اند، همچنین پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، نیرو‌ها فاقد آیین‌نامه درجات و اعطای درجه بر اساس شایستگی و سلسه مراتب بودند، اما بعد از انقلاب آیین‌نامه مربوطه تدوین و در چندین مرحله نیز اصلاح شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، بیمه‌های تکمیلی، مسئولیت، عمر و حوادث و.. به صورت رایگان برای محیط‌بانان را بسیار ضروری دانست و گفت: این درحالی است که قبل از انقلاب در صورت بروز حادثه منجر به فوت یا مجروحیت هیچگونه حمایت مالی از نیرو‌ها صورت نمی‌گرفت، اما اکنون حتی تجهیزات محیط‌بانان نیز ارتقا یافته و به کارگیری آخرین تجهیزات دفاعی از جمله جلیقه ضد گلوله، شوکر، افشانه، دوربین دید در شب، کواد کوپتر و... در اختیار نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست قرار گرفته است.

محبت‌خانی با تأکید بر بحث آموزش محیط‌بانان افزود: قبل از انقلاب نیرو‌ها فاقد دوره‌های آموزشی مصوب بوده، اما بعد از انقلاب با تصویب نظام آموزشی محیط بانان و بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاه محیط زیست و دانشگاه علوم انتظامی فراجا، نیرو‌های ما دوره‌های آموزشی مصوب را طی می‌کنند.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب توجه خاصی به جلوگیری و برخورد با متخلفین شکار و صید و مخربین عرصه‌های طبیعی نمی‌شد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی قوه قضائیه جهت سامان دادن به وضعیت تخلفات، شعب زیست محیطی تخصصی را در استان‌ها راه‌اندازی کرده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزایش پاسگاه‌ها را دیگر خدمت انقلاب اسلامی به محیط زیست دانست و توضیح داد: تا قبل از انقلاب حدود ۱۰۰ پاسگاه محیط‌بانی ساخته شده بود، اما بعد از انقلاب ۵۰۰ پاسگاه محیط‌بانی مجهز به آخرین تجهیز رفاهی و اقامتی ساخته شده است.

محبت‌خانی خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب نیرو‌های گارد صرفاً به عنوان شکاربان تعریف می‌شدند، اما بعد از انقلاب این نیرو‌ها به عنوان نیرو‌های تخصصی محیط‌بان، محیط‌بان راننده، محیط‌بان اسلحه دار، محیط‌بان نگهبان، محیط‌بان جانشین، کارشناس انتظامی، کارشناس اطلاعات عملیات، کارشناس مخابرات تعریف و تا سطوح مدیریتی نیز ارتقا می‌یابند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
نیازمندیها