April 2024 22 / دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۲۳۳
۲۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۰
0
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، از افزایش ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های مترو در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل خبر داد.

افزایش ۱۷ درصدی مسیر ویژه نابینایان در ایستگاه‌های مترو

مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه در ۶۱ در صد ایستگاه‌های مترو مسیر ویژه روشندلان تعبیه شده است گفت: از مجموع ۱۵۶ ایستگاه بهره‌برداری‌شده ۹۶ ایستگاه معادل۶۱درصد، دارای مسیر روشندلان در تراز سکو هستند. وی افزود: در خط یک ۷۲ درصد، خط دو ۷۲ درصد، خط سه ۵۲ درصد، خط چهار ۶۵درصد، خط پنج ۳۰درصد، خط شش ۶۰ درصد و خط هفت ۶۲درصد ایستگاه‌ها به مسیر ویژه نابینایان تجهیز شده‌اند.

درستی همچنین از وجود آسانسور فعال در ۴۵ ایستگاه مترو خبر داد و گفت: خط ۵ با ۲۲ دستگاه بیشترین تعداد آسانسور فعال را دارد. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه تصریح کرد: از ایستگاه صادقیه تا گلشهر در هر ۲ سکو آسانسور تعبیه شده است.

درستی با بیان اینکه در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مناسب‌سازی مترو برای معلولان شده است افزود: در این راستا، افتتاح ایستگاه‌های جدید منوط به داشتن آسانسور شد تا افرادی که با ویلچر وارد مترو می‌شوند با پله‌های ثابت یا برقی مواجه نشوند و بتوانند با آسانسور به سکوی ایستگاه برسند. وی در خصوص مشکلاتی که در زمینه مناسب‌سازی ایستگاه‌های قدیمی وجود دارد، گفت: در برخی از ایستگاه‌های قدیمی فضای کافی برای آسانسور در نظر گرفته نشده و در برخی دیگر نیز به دلیل مشکل دریافت مجوز از سازمان استاندارد، آسانسور‌ها فعال نیستند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در پایان اظهار کرد: همه ۱۳ ایستگاه خط پنج، دارای سطح شیب‌دار در ورودی ایستگاه هستند بنابراین می‌توان گفت این خط برای استفاده افراد دارای معلولیت به‌ویژه معلولان حرکتی، مناسب است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: