April 2024 22 / دوشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۵۲۵
۰۱ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
0
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: درختی در پادگان ۰۶ قطع نشده و اگر قرار باشد زمین تحویل داده شود درختان قطع نخواهند شد و فضای سبز آن حفظ می‌شود.

درختی در پادگان ۰۶ قطع نشده است/ ورود قطارهای ملی به خط مترو تا پایان سال آینده

مهدی چمران در حاشیه دویست و هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز بودجه سال ۱۴۰۳ در شورا بررسی می‌شود، اظهار کرد: با توجه به این موضوع حتی تذکرات نیز حذف خواهد شد تا بررسی و تصویب بودجه تا پایان امروز به نتیجه برسد.

وی با اشاره به واژگونی قطار در خط ۲ مترو، تصریح کرد: یکی از قطار‌هایی که با برق ساکن کار می‌کرد، در حال آزمایش بود که با موانع انتهای ریل برخورد کرد و دچار حادثه شد. خوشبختانه حتی راهبر قطار نیز آسیب جدی ندیده، اما هنو گزارش کامل آن اعلام نشده است. این حوادث ارتباطی با دغدغه ما برای تامین قطار ندارد.

چمران با بیان اینکه اقدامات برای ساخت قطار ملی در حال انجام است، گفت: تا پایان سال آینده قطار ملی وارد خط خواهد شد.

وی با اعلام اینکه درختی در پادگان ۰۶ قطع نشده و اگر قرار باشد زمین تحویل داده شود درختان قطع نخواهد شد و فضای سبز آن حفظ می‌شود، خاطرنشان کرد: اگر قرار بر ساخت و ساز باشد در قسمتی از آن انجام می‌شود و فضای سبز آن باید حفظ شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وقوع حادثه برای یکی از پاکبانان، تصریح کرد: بنده اطلاعی از جزئیات حادثه ندارم، اما در مجموع تامین لباس‌های شبرنگ، کار در شب و ایمنی کار را برای آن‌ها دنبال می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز پیشنهادات ما عملیاتی نشده و سفارشات تا جایی که خودروسازان می‌توانستند آماده شده است، اظهار کرد: تصور ما بر این بود که تا پایان سال ۲ هزار اتوبوس وارد ناوگان شوند، اما متاسفانه انجام نشد و به سمت خرید خارجی رفتیم.

چمران با اشاره به اینکه تراموا به صورت چرخ لاستیکی و به نوعی به شکل اتوبوس‌های دوکابین و سه کابین اجرا خواهد شد، تاکید کرد: در نهایت باید ارزیابی دقیق در مورد احداث تراموا صورت بگیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: