April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۵۹۳
۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
0
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: روند پرداخت تسهیلات ساخت در کلان‌شهر‌ها از جمله تهران و مشهد بسیار کند است.

روند کند پرداخت تسهیلات ساخت ۵۵۰ میلیون تومانی در کلان‌شهر‌ها

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در بسیاری از شهر‌های کشور رو به کندی بوده است و همین امر خود باعث می‌شود که اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن با کمبود منابع مالی روبرو شود. هم اکنون باید تمامی دستگاه‌ها از جمله بانک‌ها در اجرای هرچه سریعتر و بهتر پروژه‌ها کمک کنند تا سرعت اجرای کار بیشتر شود.

او می‌گوید: طبق قانون جهش تولید مسکن باید تمامی بانک‌ها ۲۰ درصد از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند که در حال حاضر این قانون توسط بانک‌ها اجرا نمی‌شود که به نظر می‌رسد طبق برنامه هفتم باید از تمامی اعتبارات بانک‌ها کاسته شده و به سرمایه بانک‌های که در این زمینه همکاری می‌کنند اضافه شود.

براساس این گزارش روز گذشته هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که میزان پرداختی تسهیلات ساخت مسکن تنها ۱۰۰ همت است که این میزان تسهیلات در مقایسه با قانون جهش تولید مسکن بسیار کم بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: