April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۶۷۰
۰۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
0
مجری طرح گوهرسنگ هدف از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها را بسترسازی برای تحقق "راهبرد ورود به بازارهای جهانی" اعلام کرد.

هدف از برگزاری نمایشگاه گوهرسنگ؛ تحقق

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، ابومحمد هاشمی افزود: ورود به بازار‌های جهانی از برنامه‌های راهبردی در صنعت گوهرسنگ است و هدفی معرفی این هنر صنعت ویژه کشورمان به جهانیان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط طرح گوهرسنگ (تحت پوشش ایمیدرو) افزود: اکتشافات گوهرسنگ‌ها در ۱۱ استان انجام شده است و به نتاجی خوبی در شناسایی این نوع سنگ‌ها دست یافتیم.

مجری طرح گوهرسنگ گفت: همچنین اکتشافات یاقوت آغاز شده است و در آبان ماه امسال اولین مسابقات مهارت گوهرتراشی در خراسان جنوبی برگزار شد و برترین‌های این دوره شناسایی شده اند.

هاشمی در تشریح الزامات توسعه در این صنعت عنوان کرد: در دو بخش افراد و گوهرسنگ‌ها باید برندسازی کنیم. در این زمینه ایجاد بازار داخلی و برند سازی افراد و نوع تراش‌های گوهرسنگ باید مورد توجه باشد.

وی گفت: در راستای توسعه این صنعت؛ نخستین نمایشگاه تخصصی گوهرسنگ‌ها سوم تا ششم اسفندماه جاری در نمایشگاه بین المللی برگزار می‌شود.

مجری طرح گوهرسنگ افزود: این نمایشگاه با حضور ۷۰ شرکت برپا می‌شود و مقدمه‌ای برای ورود به بازار‌های جهانی است.

وی با بیان اینکه بر اساس سندملی گوهرسنگ؛ بازارسازی در این صنعت برنامه ریزی شده است؛ گفت: از لحاظ زیرساخت در این صنعت مشکلی نداریم و حضور در بازار‌های محلی و منطقه‌ای و همچنین ایجاد امنیت سرمایه گذاری همچون حوزه طلا برای مشارکت مردم به جهت سرمایه گذاری؛ باید از اهداف اصلی باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: