April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
معاون وزیر راه و شهرسازی در نشست با نمایندگان بانک‌ها:
کد خبر: ۴۰۹۷۲۴
۰۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
0
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۰ هزار بنا در بافت فرسوده قرار دارند، تاکید کرد: سرعت نوسازی بافت‌های فرسوده در همکاری با بانک‌ها تسهیل می‌شود.

یک میلیون و ۴۵۰ هزار بنا در بافت فرسوده قرار دارند

به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در نشست بررسی آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن (موضوع قانون جهش تولید مسکن) که با حضور نمایندگان بانک‌های مختلف کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه بین سال‌های ۸۸ تا ۹۲ در مجموع، ۲۵۷ هزار فقره تسهیلات نوسازی در محلات بازآفرینی شهری به متقاضیان پرداخت شده است، گفت: در این سال‌ها ۳۵۳ هزار واحد مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری، نوسازی شده است.

آیینی با بیان اینکه بازآفرینی شهری به مثابه یک تیر است با چند نشان، بیان‌داشت: دو میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار و لرزان با ۱۰ میلیون نفر ساکن در بافت‌های ناکارآمد کشور، شناسایی شده است که از این میزان یک میلیون و ۴۵۰ هزار بنا در بافت فرسوده قرار دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه حفظ جان ساکنان در محلات فرسوده شهری از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم به شمار می‌آید، اظهارکرد: با تخریب هر پلاک فرسوده به طور متوسط در کشور سه واحد مسکن اضافی تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: سرعت نوسازی مسکن در محلات هدف بازآفرینی شهری با توجه به وجود امکانات زیربنایی و روبنایی دراین محدوده‌ها، از سرعت بالایی برخوردار است و بازآفرینی شهری به بازگشایی معابر در این محدوده‌ها با کمترین هزینه به شهرداری‌ها کمک می‌کند.

آیینی تصریح‌کرد: در بافت‌های فرسوده به جهت اینکه زمین برای مردم است، سریع ساخته و تحویل متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از صدور پروانه ساختمانی برای بیش از ۲۳۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهر‌ها از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، خبر داد، و گفت: از این میزان ۸۰ هزار واحد مسکن به بهره‌برداری رسیده است.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با اشاره به اینکه برای اجرای نهضت ملی مسکن به احیای بافت‌های فرسوده باید توجه کرد، بیان‌داشت: وزیر راه و شهرسازی مکررا بر اهمیت نوسازی در بافت‌های فرسوده تاکید دارند و از نظر ایشان نوسازی بنا‌های ناپایدار در بافت‌های فرسوده به اندازه ساخت مسکن در طرح نهضت ملی مهم است، بلکه مهم‌تر، زود بازده‌تر، اثربخش‌تر و مفیدتر است.

به گزارش شرکت بازآفرینی شهری ایران، در این نشست آقایی سرپرست معاونت ساماندهی و بازآفرینی شهری و همچنین ثروت‌جو مدیر کل تجهیز منابع مالی، فنی و اقتصادی شرکت بازآفرینی شهری ایران به بیان نقطه نظرات خود پرداخت. همچنین، نمایندگان بانک‌های ملت، صادرات، شهر، ملی، سامان، تجارت، سپه، رفاه کارگران و مسکن به بیان عملکرد بانک متبوع خود در خصوص پرداخت تسهیلات نوسازی به متقاضیان پرداختند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: