April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
موثقی نیا در نخستین نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها:
کد خبر: ۴۰۹۷۵۹
۰۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۵
0
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: احیای ظرفیت های صنعت گوهرسنگ، ارزش افزوده فراوانی برای کشور ایجاد می‌کند.

احیای ظرفیت های صنعت گوهرسنگ، ثروت بسیاری برای کشور ایجاد می کند

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا موثقی نیا در جریان بازدید از نخستین نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته، ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی (ع) اظهار داشت: نمایشگاه بین المللی گوهرسنگ ها، با توجه به قابلیت ارزش آفرینی بالا و آسان، یکی از بهترین نمایشگاه‌هایی بود که تاکنون بازدید کرده ام.

وی افزود: این نمایشگاه نشان داد که خطوط قابل اعتنا و ظرفیت‌های توسعه‌ای بسیاری در صنعت گوهرسنگ نهفته است و با احیای آنها، ثروت و دارایی زیادی برای کشور ایجاد می‌شود.

ضرورت ارتقای جایگاه گوهرسنگ‌ها با کمک جوانان خلاق و افراد باتجربه

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به چالش‌های مطرح شده از سوی فعالان حاضر در نمایشگاه گوهرسنگ ها، تصریح کرد: گفتگو‌های انجام شده با صاحبان این صنعت، ما را به این نتیجه رساند که من و همکارانم، کار‌های بسیاری برای انجام دادن در این حوزه داریم.

وی افزود: موضوعاتی همچون کاهش خام فروشی، افزایش صادرات، آموزش یکپارچه برای کاهش قیمت سنگ تراشی، صدور مجوز صادرات و خروج گوهرسنگ از گروه کالای ۴، در بازدید از غرفه‌ها مطرح شد.

موثقی نیا تاکید کرد: باید با کمک جوانان خلاق، افراد باتجربه، صنایع مرتبط و نهاد‌های حاکمیتی، برای رفع چالش‌های موجود، نقش و جایگاه گوهرسنگ‌ها را در اقتصاد کشور نسبت به وضعیت فعلی ارتقا دهیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: