April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۰۹۹۰۱
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۵
0
امیر سرتیپ قربانی گفت: در کشور‌های سازنده بالگرد استاندارد آمادگی رزمی ۷۵ درصد است اما این درصد در بالگرد‌های هوانیروز با وجود تحریم‌ها ۸۲ درصد است.

آمادگی رزمی بالگرد‌های هوانیروز ایران ۷ درصد بالاتر از استاندارد جهانی است

امیر سرتیپ قربانی، فرمانده نیروی زمینی ارتش در گفتگویی با اشاره به اینکه هوانیروز با وجود اعمال تحریم ها، قدرتمند‌ترین ناوگان بالگردی آسیا را در اختیار دارد، اظهار داشت: در این مدت با تلاش‌های متخصصان و مهندسان هوانیروز ارتش بالگرد‌های هوانیروز زمین گیر نشده اند و هم اکنون خلبان‌های هوانیروز برای انجام ماموریت آماده و دست به ماشه هستند.

به گفته امیر سرتیپ قربانی، دومین مولفه برای آماده نگه داشتن بالگرد‌ها مطابق آخرین دستاورد‌های علمی و پژوهشی روز دنیا تشکیل یک اتاق فکر بود.

فرمانده هوانیروز ارتش در ادامه آمادگی رزمی بالگرد‌های هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را ۷ درصد بالاتر از استاندارد جهانی دانست و گفت: در کشور‌های پیشرفته سازنده بالگرد استاندارد آمادگی رزمی بالگرد‌ها ۷۵ درصد است، اما این درصد در بالگرد‌های هوانیروز با وجود همه تحریم‌ها ۸۲ درصد است.

امیر سرتیپ قربانی با بیان اینکه هرآنچه امروز یک بالگرد پیشرفته در دنیا به آن مجهز است، بالگرد‌های هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به آن مجهز هستند، گفت: نهضت قطعه سازی پس از انقلاب اسلامی راه اندازی شد و تاکنون ۸۵۲ نوع قطعه در تیراژ ۸۰۰ هزارتایی ساخته شده و روی بالگرد‌ها نیز نصب شده است.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، تسلیحات و تجهیزاتی که باید در عملیات‌های شبانه روزی مورد استفاده قرار گیرد هم از این قائده مستثنی نیستند؛ تجهیزات به روزی مثل سامانه‌های دید در شب که تکنولوژی طرحی و تولید آن منحصرا دست چند کشور است و حتی می‌توان گفت سامانه‌های دید در شب هوانیروز بالاتر از شعاع عملیاتی باقی سامانه‌ها را برای خلبان‌ها پوشش می‌دهند.

امیر سرتیپ قربانی همچنین خاطرنشان کرد: بالگرد‌های هوانیروز ارتش امروز به صورت ایستایی موشک شلیک نمی‌کنند بلکه شلیک آن‌ها امروز به صورت Fire & Forget یا همان طریقه ''شلیک کن فراموش کن" انجام می‌شود یا اینکه به سامانه‌های جنگال یا همان جنگ الکترونیک، اخلال راداری و اخلال لیزری نیز مجهز شده اند تا بتوانند در میدان برد به رزم بپردازند که همه این‌ها از مصادیق تطابق هوانیروز ارتش جمهوری اسلام ایران با استاندارد‌های جهانی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: