April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۰۰۵
۱۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
0
دادستان عمومی و انقلاب استان تهران گفت: در حال حاضر هزارو ۸۵۰ نفر از محکومان، دارای پابند الکترونیکی بوده و تحت نظارت و کنترل هستند.

صالحی: هزار و ۸۵۰ نفر از محکومان دارای پابند الکترونیکی هستند

علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران به همراه مسئولان اداره کل زندان‌های استان تهران و معاونان خود، از مرکز مراقبت الکترونیکی بازدید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در مرکز مراقبت الکترونیکی، از واحد پایش و نظارت و همچنین مرکز نصب، فک و انبارداری زندان سما تهران بازدید به عمل آورده و از نزدیک به بررسی نحوه نصب، رصد و نظارت بر پابند‌های الکترونیکی نصب شده برای مددجویان واجد شرایط قانونی پرداخت.

علی صالحی در حاشیه این بازدید اظهار کرد: در مرکز مراقبت الکترونیکی، اقدامات خوبی صورت گرفته است به طوری که از ابتدای سال تاکنون ۲ هزارو ۷۵۰ پابند الکترونیکی نصب شده، ولی به دلیل بهره‌مندی برخی از مددجویان از نهاد‌های ارفاقی نظیر عفو و نتیجتا آزادی آنان، در حال حاضر ۱۸۵۰ نفر از محکومان، دارای پابند الکترونیکی بوده و تحت نظارت و کنترل هستند.

وی افزود: در اجرای مواد ۶۲ و ۶۳ قانون مجازات‌های اسلامی مصوب ۱۳۹۲، مددجویان دارای پابند الکترونیکی بصورت شبانه روزی توسط این مرکز تحت رصد و نظارت بوده و چنانچه از محدوده کنترلی تعیینی به شعاع‌های ۲۰۰ متری، ۵۰۰ متری و ۱۰۰۰ متری خارج شده یا برای پابند مشکلی ایجاد گردد اقدامات تامینی و قانونی لازم با هشدار ارسالی از سوی این پابند‌ها شروع می‌شود.

در ادامه بازدید دادستان عمومی و انقلاب تهران، شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف واقع در جنب کانون اصلاح و تربیت افتتاح شد تا با تشریک مساعی در جهت صلح و سازش در جهت حل اختلاف شهروندان حتی المقدور در راستای کاهش جمعیت کیفری اقدام شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: