April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۱۲۷
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
0
حمزه لو گفت: از جدیدترین تکنولوژی آزمایشگاهی در کنگره بیست و یکم ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران رونمایی می‌شود.

به زودی از جدیدترین تکنولوژی آزمایشگاهی رونمایی می‌شود

غلامرضا حمزه‌لو دبیر اجرایی بیست و یکمین کنگره کشوری و پانزدهمین کنگره بین‌المللی ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران با اشاره به برگزاری این رویداد در روز‌های ۱۱ الی ۱۴ اردیبهشت در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران، اظهار داشت: امروزه پزشکی آزمایشگاهی جزء جدایی ناپذیر بهداشت عمومی و ارائه مراقبت‌های بهداشتی است و بر پایه تکنیک‌های تحلیلی متعدد و ارائه داده‌های به موقع و عینی، به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی برای هدایت پیشگیری، تشخیص، درمان و نظارت بر بیماری، نقش تعیین کننده‌ای دارد.

وی گفت: پیشرفت‌های تکنولوژیکی اخیر، پزشکی آزمایشگاهی مدرن را متحول کرده و ارزش و نگرش قابل توجهی به نقش آن در مراقبت‌های بهداشتی و تصمیم گیری بالینی افزوده است. پنج فناوری نوظهور برتر در فناوری آزمایشگاه‌های پزشکی که نظام مراقبت‌های بهداشتی را متحول می‌کنند شامل نوآوری‌های قابل توجه در اتوماسیون آزمایشگاهی، ژنومیک، طیف سنجی تشدید مغناطیسی هسته‌ای (NMR)، طیف سنجی جرمی (Mass Spectrometry)، فناوری آزمایشگاه روی یک تراشه (microfluidics) و ابزار‌های الکترونیکی، چهره تحقیقات omics را تغییر داده است.

حمزه‌لو گفت: کاربرد روزافزون این فناوری‌ها و همچنین ادغام آن‌ها با میکروفناوری و آزمایش‌های (point-of-care testing) PoCT، و استفاده از ابزار‌های جدیدی مانند هوش مصنوعی و داده‌کاوی برای استفاده از داده‌های بزرگ پزشکی که از این تکنیک‌های جدید به دست می‌آیند، به بهبود وضعیت بیمار و ارتباط هرچه بیشتر بالین و آزمایشگاه برای تسهیل رویکرد بیمار محور به مراقبت‌های بهداشتی کمک کرده است.

وی با تاکید بر نقش محوری و جایگاه آزمایشگاه‌های تشخیص پزشکی در نظام سلامت، افزود: آزمایشگاه‌ها برای ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به طور مستقیم وابسته به تجهیزات، کیت و مواد مصرفی می‌باشند که بسیاری از این اقلام، اعم از تولید داخل یا وارداتی، ارتباط مستقیم با قیمت ارز داشته و هزینه تمام شده خدمات مربوط به آن‌ها با افزایش قیمت ارز افزایش می‌یابد.

دبیر انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران، از رونمایی از جدیدترین تکنولوژی آزمایشگاهی در ایران خبر داد و گفت: در نمایشگاه کنگره بیست و یکم رونمایی از جدید‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا که با نام MALDI-TOF MS به بازار معرفی شده است را خواهیم داشت، این دستگاه که بر اساس یونیزاسیون لیزری و طیف سنجی جرمی طراحی شده می‌تواند در بخش میکروب شناسی آزمایشگاه‌های پزشکی تحول بسیار عمده و تاثیر گذاری را در شناسایی سریع انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها و انواع سویه‌های باکتریایی مقاوم به دارو ایجاد نماید.

وی بیان داشت: کنگره امسال به صورت بین‌المللی و با حضور سخنرانان برجسته داخلی و خارجی در ۲۵ نشست علمی و ۴۰ برنامه آموزشی کارگاهی در کنار بزرگ‌ترین نمایشگاه جانبی کیت‌های تشخیصی و تجهیزات آزمایشگاه‌های پزشکی و حضور بیش از ۳۵۰۰ شرکت کننده در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

منبع: انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی ایران

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: