April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۱۷۷
۱۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵
0
مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت گفت: با برنامه‌ریزی‌های سازمان توسعه تجارت ایران، کالای ایرانی را در سبد خانوار سوری خواهیم برد و اگر این موفقیت حاصل شود ایران می‌تواند بازار سوریه را در زمینه مواد غذایی تصاحب کند.

ورود کالا‌های ایرانی به سبد غذایی سوریه

عبدالامیر ربیهاوی، مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت در نشست خبری گفت: کشور سوریه یکی از کشور‌های هدف صادراتی جمهوری اسلامی است.

او گفت: یکی از مهمترین ورود بازار سوریه شرکت‌های ایرانی باید در این بازار حضور پیدا کنند به طور کلی در حال حاضر تجارت کشورمان با سوریه چیزی بالغ بر ۶ میلیارد دلار است.

او افزود: حجم تجارت سوریه با جهان ۶ میلیارد دلار است که در این بین سوریه ۱ میلیارد دلار صادرات و ۵ میلیارد دلار واردات دارد، و ما آماده حضور شرکت هایمان در این بازار هستیم.

ربیهاوی افزود: بندر لاذقیه سوریه در این کشور یک فرصت برای صادرات به کشور‌های شمال آفریقا است و اگر بتوان صادرات ایران از سوریه به سایر کشور‌ها را فعال کنیم، یک مزیت تجارت با سوریه را بازگشایی کردیم، ما آماده همکاری با شرکت‌های بازار سوریه هستیم.

او بیان کرد: همچنین با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سازمان توسعه تجارت ایران، کالای ایرانی را در سبد خانوار سوری خواهیم برد و اگر این موفقیت انجام شود کشور ما می‌تواند بازار سوریه را در زمینه مواد غذایی تصاحب کند.

مدیر کل دفتر غرب آسیایی سازمان توسعه تجارت گفت: در گذشته برای صادرات به سوریه دو مسیر که نخست، کالا‌ها از مرز زمینی به ترکیه و از بندر مرسین و دیگری از طریق بندرعباس شکل می‌گرفت.

او گفت: در حال حاضر با بازگشایی راه ترانزیت عراق، یک روزه کالا‌ها به سوریه خواهند رسید، همچنین هم اکنون کامیون‌های سوری و عراقی در مرز مهران آماده حمل کالا به خاک سوریه هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: