April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۱۹۱
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۰
0
باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی باشگاه پرتغالی نامه‌ای را به فدراسیون جهانی فوتبال ارسال کرده است.

استقلال به دنبال پرداخت بدهی سانتاکلارا/ مالکیت تنها مشکل آبی‌ها

باشگاه سانتاکلارای پرتغال به دلیل پرداخت نشدن حق انتقال محمد محبی به استقلال از این باشگاه به فیفا شکایت کرده بود. فیفا هم در واکنش به شکایت باشگاه سانتاکلارا اعلام کرد، مدارک باشگاه استقلال برای انتقال پول درست است و تنها باید مبلغ ۱۵۰ هزار یورو تعیین تکلیف شود.

اما مدیران این باشگاه قانع نشدند و برای گرفتن حق خود از استقلال شکایت کردند که دادگاه CAS پس از بررسی مدارک موجود باشگاه استقلال را محکوم به پرداخت ۵۰۰ هزار یورو به این باشگاه پرتغالی کرد.

زمانی که نامه دادگاه CAS به باشگاه استقلال می‌رسد با توجه به قطعی بودن حکم دادگاه عالی ورزش نامه‌ای را برای پرداخت اقساطی به باشگاه پرتغالی ارسال کردند، اما جوابی از سوی مدیران این باشگاه داده نشد.

پس از آن مدیران آبی‌های پایتخت با ارسال نامه‌ای به مسئولان حقوقی فیفا آن‌ها را در جریان نامه استقلال به سانتاکلارا قرار دادند و از این نهاد خواستند تا بخشی از بدهی آبی پوشان به باشگاه پرتغالی از منابع در آمدی این تیم در نزد فیفا پرداخت شود.

در حال حاضر فیفا در نامه نگاری که با سانتاکلارا داشته قرار شده است بخشی از این بدهی را به باشگاه پرتغالی بدهد و مابقی آن را به مدیران آبی‌های پایتخت اعلام کنند تا پرداخت شود.

در حالی که طی روز‌های گذشته بدهی استقلال به این باشگاه پرتغالی به عنوان مانع جدی آبی‌های پایتخت برای کسب مجوز حرفه‌ای عنوان شده بود پیگیری‌ها نشان می‌دهد این تیم مشکلی در این خصوص ندارد چرا که مهلت پرداخت بدهی استقلال مشخص است و مدیران این باشگاه پیگیر پرداخت شدن بدهی در زمان مقرر هستند.

با این اوصاف تنها مشکل آبی‌ها موضوع مالکیت است که وزارت ورزش و جوانان باید آن را تا پیش از اتمام سال جاری مشخص کند تا مدیران استقلال مدارک مورد نیاز کنفدراسیون فوتبال آسیا را در سایت مورد نظر بارگذاری کنند و پروسه کسب مجوز حرفه‌از AFC را سپری کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: