April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۲۶۵
۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
0
به دنبال انتشار خبری مبنی بر تخریب تجهیزات سایر اپراتورها توسط شرکت مخابرات ایران طی هفته‌های گذشته، این شرکت توضیح داد چنین موضوعی وجود ندارد و اگر هر اپراتور مجوز بگیرد و براساس آن فعالیت کند، مخابرات همانند گذشته با آن همکاری خواهد کرد.

ماجرای تخریب تجهیزات رقبا از سوی مخابرات چه بود؟

شرکت مخابرات ایران در ۲۹ خردادماه سال ۱۳۵۰، تأسیس شد و پس از این مقطع حساس و شکل‌گیری و اوج گرفتن رقابت در بازار فاوای کشور، شرکت مخابرات ایران تلاش کرده است تا علاوه بر حفظ رسالت همیشگی و ملی خود، نسبت به ارتقای کیفیت خدمات، بهبود بهره‌وری، توسعه کسب‌وکار‌های جدید و کمک به سایر بازیگران عرصه ارتباطات بیش از پیش در توسعه اقتصاد ملی نقش ایفا کند.

اکنون پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار‌ها یکی از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود و در پی پوشش کشور و استفاده از کاربران از این فناوری، مخابرات و سایر اپراتور‌های ارتباطی موظف و متعهد به ایجاد آن در شهر‌های گوناگون شده‌اند.

اما اخیرا خبری به نقل از وزیر ارتباطات در برخی رسانه‌ها مبنی بر تخریب تجهیزات فیبرنوری توسط شرکت مخابرات منتشر شد. عیسی زارع پور در گفتگو با یک رسانه در پاسخ به این سوال که گزارش‌های مختلف از برخی شهر‌ها حاکی است که شرکت مخابرات نسبت به تخریب تجهیزات فیبرنوری و کابل‌های ارتباطی برخی شرکت‌های اینترنتی اقدام کرده تا رقبا را از صحنه خارج کند، تدبیر وزارت ارتباطات چیست؟ اظهار کرد: گزارش‌هایی هم به ما رسیده و فیلم‌هایی نیز در فضای مجازی منتشر شده که اتفاقاتی از این دست افتاده، من بار‌ها عرض کردم که شرکت مخابرات ایران دیگر تنها بازیگر حوزه ارتباطات ثابت نیست و باید بپذیرد که رقبایی برای آن درست شده و رفقای جدیدی پیدا کرده و باید در یک فضای رقابتی کار کند و مردم حق انتخاب داشته باشند.

وی گفت: ما سمت مردم هستیم، هر کسی که بتواند سرویس بهتری را برای مردم فراهم کند، طبیعتاً مردم آن سرویس را انتخاب می‌کنند و ما نباید مانع انتخاب مردم شویم. در شرایطی که این امکان هست که سرویس بهتری توسط اپراتور دیگری ارایه شود، شرکت مخابرات یا هر سرویس دیگری نباید جلوی سرویس دهی بهتر را بگیرد.

زارع پورادامه داد: من مطمئن هستم که مدیران شرکت مخابرات و اعضای هیأت مدیره و مدیرعامل محترم اصلاً در این فضا نیستند و کاملاً فضای همدلی و همراهی دارند و این موارد هم جزئی بوده که قابل برطرف کردن است، اما بالاخره یک فضای جدیدی در کشور به وجود آمده و تا پیش از این نبوده و طبیعی است که ممکن است مقاومت‌هایی هم در برخی از موارد صورت بگیرد. با تعاملاتی که با مدیران شرکت مخابرات داشتیم، کاملاً همراه هستند و این رقابت در عین رفاقت را پذیرفتند، ان‌شاالله ثمره آن را مردم خواهند دید که سرویس‌های با کفیت‌تر و با سرعت‌تر در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

زارع پور به برنامه برخوردی وزارت ارتباطات در صورت تداوم روند تخریب فیبرنوری گفت: هر دو بخش خصوصی هستند، اگر کسی نسبت به تخریب اموال دیگری اقدام کند، مراحل آن در قانون مشخص شده و مسیر‌های رسیدگی وجود دارد و می‌توانند طبق قانون پیگیری کنند، ولی به نظر می‌آید که دوران‌گذاری است و حتماً با خوبی و خوشی طی می‌شود.

اما پس از این موضوع شرکت مخابرات ایران نسبت به شائبه ایجاد شده واکنش نشان داد. مجید سلطانی- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- در گفتگو با ایسنا، تخریب تجهیزات توسط این شرکت را رد کرد و توضیح داد: اصلا چنین موضوعی وجود ندارد و موضوع تخریب در شبکه‌ها امر عادی است و اتفاقا بیشترین تخریب بر روی شبکه‌های ما انجام می‌شود.

سلطانی همچنین گفت اگر هر اپراتور مجوز بگیرد و براساس آن فعالیت کند؛ مخابرات همانند گذشته با آن‌ها همکاری خواهد داشت؛ بنابراین از حدود ۱۵ سال گذشته مخابرات بستر خود را با کم‌ترین قیمت در اختیار اپراتور‌های خصوصی گذاشته و آن‌ها هم در حال ارایه سرویس خود هستند.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: