April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۲۷۸
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۴:۰۰
0
استادهاشمی گفت: در بیمه مرکزی، تاسیس شرکت فراگیر اتکایی و استفاده از ابزار‌های نوین بازار سرمایه در حال پیگیری است.

تاسیس شرکت فراگیر اتکایی در حال پیگیری است

علی‌استادهاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در همایش مالی اسلامی گفت: در بیمه مرکزی تاسیس شرکت فراگیر اتکایی را در حال پیگیری هستیم اقدام بعدی دیگر بحث استفاده از ابزار‌های نوین بازار سرمایه است امسال اوراق اتکایی را ایجاد کردیم و ۴ شرکت مجوز آن را گرفته اند البته هنوز عرضه نشده است امیدواریم بتوانیم این موضوع را گسترش بدهیم.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: مورد دیگر این که حق بیمه‌های دریافتی به سبب این که باید گاهی در دوره طولانی بلند مدت پرداخت شود لذا باید حق بیمه حتما سرمایه گذاری شود که این امر می‌طلبد ابزار‌های خاص سرمایه‌گذاری را طراحی کنیم که این می‌تواند در تورم موثر باشد باید نقدینگی به سمت اقتصاد برود.

او افزود: در صنعت بیمه آیین‌نامه سرمایه‌گذاری را داریم و در آن سعی کردیم اقداماتی را انجام دهیم به طور مثال به جای این که شرکت را ترغیب کنیم در ساختمان سرمایه‌گذاری کند منافذ را باز کردیم تا در بخشی از اوراق مشابه سرمایه‌گذاری کنند اقدام دیگر این که بیمه‌های عمر را به صندوق‌های طلا متصل کردیم همچنین مجوز سندباکس بیمه را اخذ کردیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: