April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۳۳۷
۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
0
نشست مشترک مدیران ارشد بانک توسعه صادرات ایران و وب بانک روسیه با هدف توسعه تعاملات بیشتر برگزار شد.

تقویت تعاملات بانکی ایران و روسیه با برقراری خطوط اعتباری

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، عباس هنرمند عضوهیات مدیره این بانک در این جلسه، روابط ایران و روسیه در سال‌های اخیر را مطلوب و رو به رشد دانست و گفت: بستر رشد تعاملات اقتصادی بین دو کشور، توسعه تعاملات بانکی است.


وی چالش‌های حوزه بانکی را مهمترین مشکل موجود در مسیرارتقا تعاملات اقتصادی بین ایران و روسیه عنوان کرد و گفت: خطوط اعتباری بین بانک‌های ایرانی با برخی بانک‌های روسیه برقرار شده که زمینه ساز گسترش مبادلات دو کشور خواهد شد.

هنرمند با اظهار امیدواری در مورد عملیاتی شدن تفاهم‌های صورت گرفته، یادآور شد: این جلسه با هدف گفتگو برای تسهیل فرایند‌های اجرایی مذاکرات برگزار شده و پروژه‌های مشترک ایران و روسیه، فرصت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور است.
در ادامه این جلسه، قائم مقام وب بانک روسیه، ضمن اظهار خشنودی از برگزاری این جلسه، گفت: وب بانک یک بانک صد درصد دولتی در روسیه است که در پروژه‌های صنعتی متعددی در خاورمیانه و آسیای مرکزی همکاری داشته است.

دنیل آلگولیان، ایران را یک درگاه ارتباطی برای تعاملات مالی در دوران تحریم دانست و گفت: بر این باوریم که فرصت مناسبی برای ایجاد ارتباطات جدید بانکی بین ایران و روسیه فراهم شده است.
وی اظهار داشت: این بانک متشکل از مجموعه‌ای از شرکت‌های توسعه‌ای با سرمایه‌ای بالغ بر ۶۰ میلیارد دلار است که توان تامین مالی پروژه‌های بزرگ، از جمله در ایران را دارد.

این مقام ارشد وب بانک خاطرنشان کرد: پس از تحریم ها، وب بانک در تلاش است برنامه‌ها و اهداف کاری خود را به منظور توسعه تعاملات بانکی با کشور‌های دیگر به ویژه ایران، تغییر دهد و در این مسیر عزم جدی دارد.

در این دیدار جزییات همکاری‌های آتی با وب بانک روسیه به صورت کارشناسی بررسی شد و دو بانک به توافقاتی در این زمینه دست یافتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: