April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۳۶۶
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۵
0
عضو شورای شهر تهران گفت: امیدوارم شهرداری علاوه بر توسعه و حفاظت از فضای سبز شهر، در جهت حفاظت از بوستان‌های پایتخت نیز دقت بیشتری داشته باشند.

قطع درخت در یکی از بوستان‌های پایتخت/ ممنوعیت خرید خارجی از سوی شهرداری تهران

ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران امروز در جریان بررسی لایحه انعقاد قرارداد‌های خارجی در حوزه حمل و نقل عمومی شهرداری ضمن اشاره به قطع درختان در یکی از بوستان‌های تهران گفت: ضمن گرامیداشت روز درخت‌کاری امیدوارم شهرداری تهران علاوه بر توسعه و حفاظت از فضای سبز شهر، در جهت حفاظت از بوستان‌های پایتخت نیز دقت بیشتری داشته باشند، با توجه به اینکه اخیرا خبری آمده که خبر از قطع درختان در یکی از بوستان‌های تهران دارد و در صورت اثبات اطلاع‌رسانی می‌کنم.

او در ادامه با بیان اینکه شورای شهر نمی‌تواند اجازه خرید خارجی به شهرداری تهران بدهد، گفت: مطابق با مصوبه هیئت وزیران در سال ۸۸، خرید کالا‌های خارجی مندرج در فهرست پیوست که تأیید شده به مهر «پیوست تصویب‌نامه هیئت‌وزیران» می‌باشد توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع بوده و ذیحسابان دستگاه‌های اجرایی یا عناوین مشابه مکلفند از پرداخت اعتبار خرید کالا‌های یادشده خودداری نمایند. در صورت ابهام در تشخیص کالا‌های مذکور، نظر وزارت صنایع و معادن که ظرف یک هفته کاری پس از دریافت استعلام اعلام می‌شود ملاک عمل خواهد بود. همچنین کارگروهی مرکب از وزارتخانه‌های صنایع و معادن، بازرگانی، نفت، نیرو، دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی و مرکز کد ملی کالا مکلفند ظرف یک ماه نسبت به تنظیم و ارائه فهرست کالا‌های جدید اقدام نمایند.

امانی گفت: این کالا‌های ممنوعه انواع خودرو‌ها از اتوبوس تا مینی‌بوس و دوچرخه هستند. در این شرایط حتی اگر ما مصوب کنیم، در هیئت تطبیق فرمانداری قطعا با این مصوبه مخالفت کرده و آن را رد می‌کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: