April 2024 25 / پنجشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۴۲۶
۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
0
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در بودجه سال آینده بیش از سه هزار میلیارد تومان برای توسعه شمال غربی خط ۷ مترو در نظر گرفته شده است.

خط ۷ مترو تا چهاردیواری و دانشگاه علوم و تحقیقات ادامه می‌یابد

محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه در کمتر از یک سال، ورودی دوم ایستگاه شهید دادمان را نیز به بهره‌برداری رساندیم، افزود: این ورودی، دسترسی شهروندان به بیمارستان آتیه و خیابان‌های اطراف را تسهیل می‌کند، ضمن اینکه جمع‌آوری کارگاه باعث بازگشایی خیابان و سهولت در تردد شهروندان خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تلاش کردیم تا بتوانیم پروژه توسعه شمال غربی خط ۷ را که شمال غرب تهران را از نعمت مترو برخوردار می‌کند آغاز کنیم، اظهار کرد: موقعیت این منطقه شبیه محله کن در غرب تهران است که افتتاح ایستگاه شهید آرمان علی‌وردی در آن محدوده، باعث افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت مسافر در خط ۶ شده است.

هرمزی با بیان اینکه طبق برآوردها، توسعه شمال غربی خط ۷ و افتتاح دو ایستگاه چهاردیواری و واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۱۵ درصد به ظرفیت مسافر در این خط اضافه خواهد کرد، تصریح کرد: تمام تملکات خط ۷ انجام شده و توافقات با دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) با ۹ جبهه، پروژه را آغاز خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای تأمین اعتبارات مورد نیاز از محل منابع غیر نقد و سرمایه‌گذاری‌های طرح TOD استفاده می‌کنیم و تا کنون سه زمین را تحویل گرفته و در اختیار قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) قرار داده‌ایم، اظهار کرد: البته علاوه بر منابع غیر نقد، در بودجه سال آینده برای راه‌اندازی این دو ایستگاه، بیش از سه هزار میلیارد تومان بودجه از محل اوراق مشارکت، تصویب و نهایی شده است.

معاون شهردار تهران در خاتمه با تأکید بر اینکه طبق برآوردها، عملیات احداث این دو ایستگاه ظرف ۲۴ ماه آینده به اتمام می‌رسد که البته با توجه به توافقات صورت گرفته با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)، قرار شد این پروژه ۱۸ ماهه تحویل شود و امیدوارم بتوانیم تا سال آینده حفاری تونل آن را تمام کنیم، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو را نیز با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) شروع کرده‌ایم و حفاری‌های این خط در دست انجام است و ان‌شاء‌الله قرارداد ساخت خط ۹ نیز با همین قرارگاه انجام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: