April 2024 21 / يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳
کد خبر: ۴۱۰۴۴۱
۱۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
0

ویزای توریستی فرانسه

اگر قصد سفر به کشور فرانسه را دارید، این مطلب به شما کمک می‌کند که زمان‌بندی دقیق‌تری برای انجام این کار داشته باشید. شما باید بدانید که ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد تا زمان سفر و بازگشت خود را به درستی تنظیم کنید. صدور ویزای توریستی شنگن در شرایط عادی، 21 روز کاری زمان می‌برد. اما این تمام ماجرا نیست و عوامل متعددی ممکن است روی این مدت زمان تاثیر بگذارند.

به عنوان مثال در صورتی که شرایط خاصی در سفارت ایجاد شده و یا سیاست‌های ناگهانی اتخاذ شده باشد، باید مدت زمان بیشتری را منتظر صدور ویزا توریستی فرانسه بمانید. از طرفی اگر مدارک شما کامل نبوده و یا تمامی شرایط مد نظر سفارت را نداشته باشید، ممکن است پروسه بررسی پرونده و صدور نتیجه برای شما طولانی‌تر شود. در ادامه این مقاله، تمامی نکات، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی فرانسه را بررسی می‌کنیم تا اطلاعات دقیقی در این خصوص داشته باشید. به این ترتیب ضمن اطلاع از مدت زمان انتظار صدور ویزا، برنامه ریزی درستی برای سفر خود خواهید داشت.

شرایط ویزای توریستی فرانسه

برای اینکه بدانید ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد، بد نیست اول با شرایط دریافت این ویزا آشنا شوید. پیش از اقدام برای دریافت این ویزا باید شرایط مورد نظر سفارت را برآورده کنید؛ در غیر این صورت احتمال رد درخواست و ریجکتی شما وجود خواهد داشت. یکی از این شرایط این است که هدف شما از ورود به فرانسه، کاملا شفاف و مشخص باشد. در بسیاری از موارد، دلیل ریجکتی متقاضیان ویزای فرانسه، نامشخص بودن دلیل سفر است. شرط مهم دیگر که باید توجه ویژه به آن داشته باشید، برخورداری از تمکن مالی کافی است. شما باید ثابت کنید که در مدت زمان حضورتان در این کشور، توان مالی پرداخت هزینه‌های خود را دارید. سفارت فرانسه الزامی برای برخورداری از ویزای شنگن ندارد، با این حال اگر ظرف چند سال گذشته سابقه سفر شنگن داشته اید، مدارک مربوطه (پاسپورت با مهر ویزای قبلی) را ارائه دهید؛ این مسئله ممکن است شانس شما را برای اخذ ویزا کمی بیشتر کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی فرانسه

مدارک لازم برای ویزای توریستی فرانسه

اگر مدارک شما ناقص یا نادرست باشد، ممکن است پروسه صدور ویزا برای شما طولانی‌تر شود. بنابراین پیش از اینکه بدانید ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد، باید در مورد مدارک مورد نیاز برای این کار اطلاعات کافی داشته باشید. به عنوان بخشی از مهم‌ترین مدارکی که برای دریافت ویزای گردشگری فرانسه مورد نیاز است عبارتند از:

 • اصل پاسپورت (با حداقل 6 ماه اعتبار)
 • 2 قطعه عکس (دارای شرایط اعلام شده)
 • اصل شناسنامه (همراه با ترجمه)
 • کپی ویزای قدیمی (در صورت نیاز)
 • بیمه درمانی مسافرتی(با توجه به شرایط سفارت و بیمه‌های مورد تایید)
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش حساب (6 ماهه)
 • قرارداد استخدام (برای شاغلین)
 • صورتحساب جاری بانک (6 ماه اخیر)
 • گواهی اشتغال به کار (در صورت نیاز)
 • کپی مجوز کسب‌ و کار (برای مشاغل آزاد)
 • صورتحساب بازنشستگی در ۶ ماه اخیر (برای بازنشسته ها)

دقت کنید که هرگونه نقص یا اشتباه در این مدارک و یا جعلی بودن آنها احتمال ریجکتی را بالا می‌برد.

جواب ویزا فرانسه چند روزه میاد؟

مدت زمان انتظار متقاضیان ویزا توریستی فرانسه، با توجه به شرایط متفاوت است. در حالت عادی، سه هفته یا 21 روز کاری برای صدور نتیجه درخواست ویزا زمان لازم است. اما برای این که دقیق‌تر بدانید ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد، باید به شرایط و عوامل دیگری توجه داشته باشید. زمان درخواست شما می‌تواند در طولانی‌تر شدن پروسه تاثیرگذار باشد؛ اگر تعداد درخواست‌ها و پرونده‌ها بالا باشد، زمان رسیدگی هم بیشتر شده و به تبع آن، نتیجه درخواست شما دیرتر اعلام می‌شود. علاوه‌بر این، گاهی شرایط سفارت به گونه‌ای است که رسیدگی به پرونده‌ها با سرعت کمتری انجام می‌شود. در این صورت هم ممکن است مدت زمان بیشتری را منتظر صدور ویزا بمانید. در مجموع بهتر است حداقل یک تا دو ماه پیش از سفر خود برای ویزا اقدام کنید تا از نظر زمانی با مشکل مواجه نشوید.

قیمت ویزای توریستی فرانسه چقدر است؟

صرف‌نظر از اینکه ویزای توریستی فرانسه چقدر طول می‌کشد، لازم است که در مورد هزینه این ویزا هم اطلاعاتی داشته باشید. به طور کلی هزینه ویزا به عوامل متعددی بستگی دارد. مبالغ مربوط به وقت سفارت، آماده‌سازی و ترجمه مدارک، مصاحبه (در صورت نیاز) و .... بخشی از هزینه‌های ویزا توریستی فرانسه محسوب می‌شوند. از طرفی شما باید هزینه‌های مربوط به رفت و آمد و موارد این چنینی را نیز مدنظر داشته باشید. بهتر است پیش از دریافت ویزا، با یک مجموعه معتبر در ارتباط بوده و مشاوره‌های لازم را در خصوص روند کار و هزینه‌های مربوطه دریافت کنید تا برآورد دقیق‌تری داشته باشید.

تمدید ویزای توریستی فرانسه

یکی از سوالاتی که برای متقاضیان ویزا توریستی فرانسه مطرح است، مربوط به تمدید این ویزا است. ویزای توریستی شنگن قابل تمدید نیست و به هیچ عنوان نباید با امید به تمدید کردن آن سفر خود را برنامه‌ریزی کنید. توضیح اینکه ویزای شینگن، یک ویزای کوتاه‌مدت از نوع C است که امکان تمدید آن وجود ندارد. تنها در برخی از شرایط بسیار خاص، ممکن است مدت اعتبار این ویزا تمدید شود که بسیار نادر بوده و نمی‌توان روی آن حساب کرد. دقت کنید که اگر پس از پایان اعتبار ویزا همچنان در فرانسه حضور داشته باشید، کار شما غیر قانونی بوده و با شما برخورد جدی خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

تولید 300 هزارتن کاتد به رغم کاهش بیش از 16 هزار تنی مصرف قراضه مس در سال 1401

مدیرعامل مس در مجمع عمومی عادی این شرکت که با حضور اکثریت سهامداران در تالار وزارت کشور برگزار شد از کسب رتبه پنجم ذخایر جهانی مس تنها با اکتشاف 7 درصدمساحت کشور خبر دادو گفت: با توسعه اکتشافات رسیدن به رتبه دوم و سوم جهانی نیز برای ایران متصور است.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: